"Galibiyeti kendi hatamızla kaçırdık!"

Şenol Güneş'ten açıklamalar...

NTV Spor

28.10.2016 - 22:28 | Son Güncelleme: 28.10.2016 - 23:57

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-1 biten Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada "Kendi kendimize attığımız golle galibiyeti kaçırdık" dedi.

Karşılaşmadan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Güneş "İki 45 dakikaya baktığımız zaman, biz kendimize gol attık, rakip atmadı! ilk yarıda durgunduk; hücumda ve savunmada yoktuk. Rakip de bir şey yapmıyordu. Rakip gol atmak istemedi ama biz attırdık! Puan kaybı nedeniyle üzgünüz. İkinci yarıdaki emeğimizin karşılığını alamadığımız için üzgünüm. zemin de sıkıntılıydı, oyun çok durdu. İkinci yarı kazanmak için hem oyun üstünlüğümüz ve pozisyonlarımız vardı. Bazen net pozisyonları atamayabilirsiniz. Attığımızdan daha bariz olanları kaçırdık. 3 puanı hak etmiştik. Oyun olarak hak ettiğimiz 3 puanı, yine bizim hatamızdan kaybettik" ifadesini kullandı.

Sakatlanan Caner Erkin'in yerine transfer düşünüp düşünmedikleri ve Gökhan Töre'nin Beşiktaş'a dönüp dönmeyeceğiyle ilgili soruyu cevaplayan Şenol Güneş "Caner için üzüldük. Dolayısıyla Caner'in aramızdan ayrılması bizim için üzüntü verici. Transfer, gündemimizde yok. Elimizdeki oyuncular iyi oyuncular. Gökhan Töre de bizim için değerli bir isim. Ayrılmasına üzülmüştük ama gelmesi gündemde yok" dedi.

19 Mayıs Stadı'ndan oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Güneş, 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Maçta ilk yarı eksiklerimize rağmen gol yememeliydik. Maçın tamamına baktığımızda hak ettiğimiz maçta 2 puan bıraktık. Bunun nedeni de ilk yarıdaki düşük tempomuz. Maçın 2. yarısında çok pozisyon bulduk ancak değerlendiremedik. Oyuncularımız istekliydi. Attığımız golden daha net pozisyonları gole çeviremememiz bizi sıkıntıya soktu." diye konuştu.

Kaçırdıkları gol pozisyonlarını düşündüklerinden 'talihsiz bir gün' geçirdikleri yorumunu yapan Güneş, "Takımımızın iyi olduğunu düşünüyorum. Şartlar ne olursa olsun bugün de rakipten üstündük." ifadesini kullandı.

Deneyimli teknik adam, Fabricio'nun gol pozisyonundaki hatasına ilişkin soruya, "Sahaya çıkan her oyuncu hata yapabilir. Biz hep beraber gol yedik. Kaleci hata yaptıysa başka oyuncu kurtarmak için çalışmalıdır. Fabricio ile Tolga Zengin gibi bir ayrımımız yok. Bunlar medyada yazılıp çiliyor. Bizim gündemimizde yok. " şeklinde yanıt verdi.

Herkesin gücü oranında iş yapabileceğini dile getiren Güneş, "Gençlerbirliği de bugün böyle yaptı. Bundan daha doğal bir şey olamaz. İlk yarıda rakibin işini kolaylaştırdık. Oyuna girmekte ve akıcılığı sağlamakta güçlük çektik. Rakibin gelip atamayacağı golü biz yedik." değerlendirmesinde bulundu.

Güneş, Gökhan Töre'nin transfer haberlerine ilişkin soruya ise şöyle cevap verdi:

"Gündemimizde öyle bir şey yok. Ocağa kadar kimseyi alamayız, bunu siz de biliyorsunuz. Gündem arıyorsanız bırakalım bunları, futbol nasıl gelişir onu konuşalım. 19 Mayıs Stadı ben oyuncuyken de aynıydı, bugün de aynı, soyunma odasına zor girip çıkıyorsun, devlet birçok ilde statlar yaptı, büyük işler yaptı ama burayı değiştirmedi. Oyuncuyken kullandığımız soyunma odasıyla bugünkü aynı, koltuk bile değişmiyor, yazık günah."

Sayfa Yükleniyor...