Galler Milli Takımı'ndan isim değişikliği kararı

Galler Futbol Federasyonu, 2022 Dünya Kupası'nın ardından turnuvalarda ülkenin isminin İngilizce (Wales) yerine Galce (Cymru) yer alması için değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

NTV Spor 31.10.2022 - 14:13
Son Güncelleme: 01.11.2022 - 18:37
Galler Milli Takımı'ndan isim değişikliği kararı
Sosyal Medya

2022 'na sayılı günler kala Galler, milli takımın isminde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. 

İngiliz gazetesi Daily Mail'de yer alan haberde, Galler Federasyonu'nun ülkenin adının Dünya Kupası'nın ardından turnuvalarda İngilizce yerine Galce yer almasını istediği ve bunun için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Değişikliğin uygulanmasına karar verilirse Galler, 2022 Dünya Kupası'nın ardından oynayacağı tüm maçlarda "Wales" olarak değil, "Cymru" olarak yer alacak. Haberde, resmi yazışmalarda Wales yerine Cymru'nun kullanıldığı aktarıldı.

⚽ FUTBOL HABERLERİ

Galler Futbol Federasyonu CEO'su Noel Mooney açıklamasında, "Takım, Cymru olarak adlandırılmalı. Bizler, milli takımımız için bu kelimeyi kullanıyoruz. İnternet sitemizde de bu ifade yer alıyor ve konuşurken bu kelimeyi kullanıyoruz. Yapacağımız çok iş var. Dünya Kupası'nda bu değişikliği istiyoruz ancak 2023 daha iyi bir seçenek olabilir. Bu konuyu tüm paydaşlarımızla tartışacağız. Değişiklik kararını aceleye getirmek istemiyoruz."

2022 Dünya Kupası'nda B Grubu'nda yer alan Galler, bir üst tura kalabilmek için İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve İran'la karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...