Süper Lig | Ülkesi Gana'da Hataysporlu Christian Atsu için çağrı

Kahramanmaraş merkezli depremde enkaz altında kalan Atakaş Hataysporlu Christian Atsu’nun durumu ülkesinde yakından izlenmeye devam ediyor.

NTV Spor 12.02.2023 - 11:05
Son Güncelleme: 12.02.2023 - 11:07
Gana'da Christian Atsu çağrısı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 depremler birçok ilde olduğu gibi Hatay'da da büyük yıkıma sebebiyet verdi. forması giyen Atsu da enkaz altında kalanlar arasında yer alıyor. Ganalı futbolcu için ülkesinde çağrı geldi.

Milliyet'in haberine göre; insan hakları ve yardım kuruluşu olarak ülkede hizmet veren Crime Check Foundation, Gana hükümetine bir çağrıda bulunarak, milli futbolcunun Hatay’daki arama-kurtarma çalışmalarına hükümetin katılmasını talep etti.

Afrika ülkesinden basın mensupları ve futbolcunun bazı yakınlarının da Hatay’a gelme hazırlıkları içerisinde oldukları öğrenildi.

Ayew ve Essien'den açıklama

Öte yandan Gana Milli Takımı kaptanı Andre Ayew, yakın arkadaşı olduğunu belirttiği ’nun durumundan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ayew, “Tüm Gana kendisinin iyi olması için dua ediyor” ifadelerini kullandı.

SPOR TOTO HABERLERİ

Dünyaca ünlü Ganalı eski futbolcu Michael Essien de Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umduğunu ifade etti. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Essien, “Arkadaşım Christian Atsu’nun hayatta olduğunu umuyor ve dua ediyorum. Kalbim, başta bu trajedinin kurbanlarının aileleri olmak üzere tüm Türkiye ve Suriye halklarıyla birlikte” dedi.

Sayfa Yükleniyor...