"Geçmiş olsun denilmesi bizi üzüyor"

Ankaragücü Teknik Direkdörü Mustafa Reşit Akçay, 2-1 yenildikleri Beşiktaş maçı sonrası taraftarlarını ve kendilerini destekleyenleri üzdüklerini söylerken, "Her gün üstüne koyuyoruz ama geçmiş olsun denilmesi de bizi üzüyor. Tebrikler denmesini sağlamalıyız" dedi.

NTV Spor

06.03.2020 - 22:35

Mustafa Reşit Akçay Beşiktaş maçında kötü olmadıklarını söylerken, "Her gün üstüne koyuyoruz ama geçmiş olsun denilmesi de bizi üzüyor. Tebrikler denmesini sağlamalıyız. Çünkü buna ihtiyaç var. Maçların sayısı çok azaldı. İster istemez puan almak zorundayız. Bunu ensemizde hissediyoruz. Ama çocukların verdiği mücadeleyi de küçümseyemeyiz. Bugün Beşiktaş'a karşı maçın bazı kırılma anları oldu. Beraberliği sağlayacağımız anlar oldu. Bu anlarda bazı şeyler değişebilirdi. Bugün heybemize düşen bu oldu. Üzgünüz. Taraftarlarımıza da bizi destekleyenlere de 3 puan hediye etmek isterdik ama olmadı. Ayakta durmaya devam edeceğiz, mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.  

Son haftalarda sadece Gençlerbirliği maçında performans açısından bir düşüş yaşadıklarını savunan Akçay, "Enerji transferi veya boşalması gibi bir durum oluştu. Sivasspor maçı ve bu maçta oldukça toparlandık. Sonuç gol yollarında çok başarılı olmadık. Futbolun belli değerlerini üretmeye çalıştık, ancak sonucu değiştiremedik. 'Tebrikler' denilecek maçlar oynamalıyız ve sonunda da böyle bir sözcük duymalıyız" ifadelerini kullandı. 

Kümede kalma  35 veya 36 puanın yeteceğini savunan Mustafa Reşit Akçay, "Kendi aramızda alt sıralardaki takımların maçları da belirleyici olacak. Beraberlikler olursa o baraj biraz daha düşebilir. Yine de 35-36'yı bulmalısınız" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...