Lampard, Chelsea'deki hedefleri hakkında konuştu

Efsanesi olduğu Chelsea'ye teknik direktör olarak dönen Frank Lampard, kulüpteki geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 05.07.2019 - 10:01

14 yıl formasını giydiği Chelsea'ye Derby County'deki teknik direktörlük kariyerinin ardından dönen Frank Lampard, kulüpteki geleceği ve hedefleri hakkında konuştu.

Kulübün internet sitesine yaptığı açıklamalarda; kendime inandığını ve en iyi teknik direktör olabilmek için de elimden geleni yapacağını söyleyen Lampard; "Belki bu bir risktir; ancak ben oldukça cesurum. Teknik direktörlüğe başladığım andan itibaren Chelsea'nin başına geçmek istediğim çok açıktı. Derby'e saygısızlık etmek istemem, orası benim için fantastik bir kulüp. Ben bir futbolcuyken de hırslıydım, teknik direktör olarak da üst seviyede olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Chelsea'deki futbolculuk kariyerinin ortada olduğunu ve bu seviyeye teknik direktör olarak ulaşıp ulaşamayacağını bilmediğini dile getiren 41 yaşındaki teknik adam; "Bu riski almaya hazırım. Benim ve diğer eski futbolcuların kulübe geri dönmesi basit bir nokta. Ama insanlar bu kulübe geri dönüyorsa yeterince iyi oldukları ve bu işi istedikleri için geri dönmüş olmalılar." dedi.

 

Resmi maçlarda kaydettiği 211 golle kulüp tarihinin en golcü futbolcusu durumundaki Lampard sözlerini şu şekilde noktaladı; " 'Biz eskiden şöyle yapardık, böyle oynardık' şeklinde konuşmayacağım.  Geçmişe dönmek istemiyorum. Benim için futbol dünyası sürekli ve hızlı bir hareket halinde. Açık görüşlü olmalı, bu dünya ile birlikte hareket ederken yapmak istediğim şeyleri yapabilmeliyim. Chelsea'nin çok büyük değerleri ve etikleri var. Ben de bunları oyunculara geçirmeye çalışacağım. Oyuncular da buna sahip çıkmalı. Futbolculara yakın olmak, benimle konuşabileceklerini hissetmelerini sağlamak istiyorum. Çok çalışmak ve sürekli yanlarında olmak istiyorum."

Takımın bir diğer efsane isimlerinden Petr Cech, futbolculuğu bıraktıktan sonra Chelsea'de Performans ve Teknik Danışmanı olarak göreve başladı. İngiliz eski futbolcu Joe Cole ise kulübün altyapı direktörlüğünü yapıyor. Claude Makalele ve Didier Drogba'nın da yakın zamanda Lampard'ın yardımcılığını yapmak için geri döneceği konuşuluyor.

Sayfa Yükleniyor...