"Geçmişte de Brad Pitt değildik"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, Beşiktaş'a 1-0 yenilip Ziraat Türkiye Kupası'nda veda ettikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

NTV Spor 06.02.2018 - 23:18 | Son Güncelleme: 07.02.2018 - 09:25

Beşiktaş'ın attığı golde faul olduğunu öne süren Ümit Özat "Zaman zaman bizim gibi takımlar, ligin önemli olduğunu söylüyor ama kupa da çok önemli. Bizim için de önemli bir tecrübeydi. Oyunun başında iki net pozisyonumuz vardı. Bu ülkede sadece Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor'un hakem hatalarını konuşmamak lazım. Duran topta hakemin gözü önünde faul olan bir pozisyonu görmemek... Hakemler hata yapabilir ama bu, çok net bir faul. Gözünün önünde oluyor. Demek ki hakem hataları demek herkese olabiliyor. Fenerbahçe'ye yapılan hata 3 gün konuşuluyor. Beşiktaş'a karşı yapılan da öyle. Bizim gibi takımların sadece hakemle büyük takımlardan puan kazandığı düşünülüyor. Böyle bir şey yok. Ben hakem Özgür Yankaya'nın yönettiği son 5 maçımı kazanamadım. Bize kaç tane hata oldu. Önemli olan niyeti" dedi.

Ümit Özat "Hepimiz insanız, hata yaparız. Sadece bulaşılacak bir adam olmadığımı insanların bilmesinde fayda var. Ben kimseye durup dururken bir şey yapmadım. Hiçbir hatanın başlangıcı ben olmadım. Bugün bile bir taraftan 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye bağırıyorlar, çok güzel bir slogan. Diğer taraftan da 'Ayı Ümit' diye bağırıyorlar. Ayı da asil bir hayvandır bu arada. Kilo alıp vermek herkesin başına gelebilir, şekil gelir geçer, geçmişte de Brad Pitt değildik. Ayıp bu yapılanlar. Bizim büyük takımlara karşı saygısızlık yapmamız mümkün değil; asırlık kulüpler bunlar" ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, oyunun ilk 15 dakikasında Milinkovic ile net iki pozisyona girdiklerini dile getirerek, "Biri gol olsa maç farklı yerlere gidebilirdi." dedi.

Beşiktaş'ı tebrik eden Özat, "Yediğimiz golde verilmeyen net bir faul var, bu da direncimizi kırdı. Bir maç kaybettik ama Rahmetullah Berişbek, Mert Çetin ve Taha Demirtaş gibi 3 genç oyuncu kazandık. Türk futboluna ve kulübümüze yeni oyuncular kazandırdık." yorumunu yaptı.

Yarından itibaren ligde oynayacakları karşılaşmaya odaklanacaklarını vurgulayan Özat, "Gençlerbirliği tribünlerinin her maç en az bu kadar dolu olması lazım. Ankara'da üvey evlat muamelesi görmek kabul edilebilir bir şey değil. İkinci gelişimden sonra yapılan takviyelerle iyi bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. Bu maçta skorun önemi yoktu, böyle maçlar gelişeceğiniz maçlardır. Taraftarları oyuncularımın yanında görmek istiyorum çünkü bir tane Gençlerbirliği var. Gençlerbirliği, Süper Lig'de olmak zorundadır, bu da taraftarsız olmaz. Bu anlamda onlara teşekkür ediyorum. İç sahada oynayacağımız iki lig maçında en az 4 puan almalıyız." ifadelerini kullandı.

Ümit Özat, Şenol Güneş ile yaşanan gerginlikle ilgili soruya ise "Benim hümanist bir yapım var. Hangi kültürden geldiğimi insanlar iyi bilir. Bugüne kadar hiçbir kavganın başlangıcı olmadım. Taraftar gerekli cevabı verdi. Bizden de masaj masasını istediler, gönderdik helali hoş olsun. Biz de bunun lafını mı yapalım." şeklinde cevap verdi.

Sayfa Yükleniyor...