Genç futbolcu ayağını kaybetti

Amasya'da 15 yaşındaki futbolcu Eren Bulut'un antrenmana giderken raylara düştü. Bulut'un ayağı tren ile ray arasına sıkıştı. Hastaneye kaldırılan çocuğun sağ ayağı kesildi.

NTV Spor 15.01.2022 - 15:32

Amasya'da 15 yaşındaki futbolcu Eren Bulut, tren kazasında ayağını kaybetti.

Olay, dün akşam saatlerinde, Amasya Tren Garı yakınlarında meydana geldi. Amasya İl Özel İdarespor Kulübü'nde stoper olarak oynayan Eren Bulut, demir yolu üzerinden yolun karşısına geçmek isterken, dengesini kaybederek düştü. Bu sırada Bulut'un sağ ayağı, ray ile tren arasında sıkıştı.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı genç futbolcu, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bulut, buradaki tedavisinin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Makinist Muammer N. de ifadesi alınmak üzerine polis merkezine götürülürken, soruşturma başlatıldı.

SEÇMELERE GİDİYORDU
Ameliyata alınan Eren Bulut'un sağ ayağı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak kesildi. Hastanede tedavi altında tutulan oyuncunun ailesi, yakınları ve sporcu arkadaşları da büyük üzüntü yaşadı. Amasya İl Özel İdarespor Kulübü'nün yetenekli futbolcusu Eren Bulut'un, kaza olmasa U-15 Futbol Milli Takımı seçmelerine gideceği öğrenildi.

"KENDİ YAŞ GRUBUNDA MİLLİ TAKIMA YOLLAYACAKTIK"
Amasya İl Özel İdarespor Kulübü antrenörü Levent Hırçın, "Futbola aşık bir çocuktu. Her şeyi iyi gören bir çocuktu, zekiydi. Keşke futbola devam edebilseydi. Kendi yaş grubunda milli takıma yollayacaktık onu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...