EURO 2020: İtalya basınından Türkiye'ye övgü

Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçı Roma'da İtalya ile Türkiye arasında oynanacak. İtalyan basını nda karşılaşma öncesi Türkiye uyarısı ve övgüsü vardı.

NTV Spor 10.06.2021 - 12:27

NTV SPOR EURO 2020 ÖZEL SAYFASI

'Genç Türkler korkutuyor'

İtalyan basınında Türkiye maçı öncesi temkinli bir hava hakim. Il Giornale gazetesinde "Genç Türkler korkutuyor" başlıklı bir haber yayımlandı. Gazete turnuvaya katılan takımları yaş ortalaması üzerinden sıralarken, "Türkiye7nin yaş ortalaması en genç takım olduğuna vurgu yapıldı.

La Stampa gazetesinde ise İtalya'nın rakipleri Türkiye, İsviçre ve Galler analiz edildi. Takımlar arasında en yüksek puan ise Türkiye'ye verildi. Ay Yıldızlılar "genç ve hırslı bir takım" olarak nitelendirildi. 

Türk Milli Takımının bazı maçlar sonrası atılan goller ve karşılaşmalar sonrası verdiği "asker selamına" atıfta bulunan La Stampa gazetesi ise, "Türkiye, hafife alınmamalı. Türkler kendisini güçlü hissediyor. Asker selamlarının arkasında genç bir ekip var" ifadeleri kullanıldı. 

Corriere della Sera gazetesi de İtalya'yla aynı gruptaki takımları değerlendirdiği haberde Türkiye için "Öngörülemez" nitelendirilmesinde bulundu ve geçmişteki Avrupa Şampiyonası finallerinden örnekler verildi. 

La Gazzetta dello Sport ise İtalya'nın Türkiye'yle oynadığı maçlarda yenilmemesine vurgu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...