"Genel kurulun sizi istememesine rağmen neden kalmak için ısrar ediyorsunuz?"

Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, olağanüstü genel kurul toplantısında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 30.04.2022 - 11:57
Son Güncelleme: 30.04.2022 - 12:33

Sarı-kırmızılı kulübün divan kurulu, bugün yapılması planlanan kulübün olağanüstü seçimli genel kurulunun mahkeme tarafından durdurulması sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda toplandı.

Toplantıda söz alan başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu şunları söyledi:

"Açıkçası bugün bu kürsiye başka bir amaçla çıkmayı planlamıştım. 12 yaşında girdiğim bu salonda hiç böyle bir şey yaşamadım. Galatasaray bunu hak etmiyor. Galatasaraylıların kenetlerek bu durumu çözeceğini inanıyorum. Son divan toplantımızda üç dört tane önemli ögeyi vurgulamıştım. Samimiyet eksikliğinden bahsetmiştim.

Sayın Burak Elmas'ın şahsında ve diğer yönetim kurulu üyelerinde bunu yaşıyoruz. Boş sandıklar ve boş yönetim kurulu masası. Burak Elmas konuşmalarında samimi değil, bir ilüzyonist gibi davranıyor. Kendisine 22-28 Mayıs tarihlerini önerdik. Yönetim kurulu üyelerine danışacağım dedi. Şimdi soruyorum, hangi üyeler buna karşı çıktı?

Şu utanç verici manzarayı unutmayalım, unutturmayalım. Galatasaray'da bir adaylı seçim olmaz. Yarış rekabettir. Hâlâ geçmiş ibrasızlıkları gündeme getiriyorlar. Buradan herkesin bir ders çıkarması lazım. Bir seçim sürecine girdik. Harici müdahalelerle Galatasaray'ın iradesine ipotek konmuştur. Bu seçim süreci uzatılarak başka adaylara mı hazırlık yapılıyor?

Bu adayların önü kesilmemelidir ancak şaibe altında kalacaklardır. Dahili ve harici düşmanlarımız var, bunları çözecek bizleriz. Önümüzdeki süreçte bir araya gelmemiz lazım. Buradan bir enerji yaratmamız lazım.  Sayın başkan Burak Elmas ve arkadaşları, bu kadar istifa çağrısına ve genel kurulun sizi istememesine rağmen neden kalmak için ısrar ediyorsunuz? Kime ne söz verdiniz ve bunu yerine getiremiyorsunuz? Bugün Galatasaray için bir dönüm noktası."

Sayfa Yükleniyor...