"Gerçek kupa şimdi başlıyor"

1994 Dünya Kupasını kucaklayan Brezilya Milli takımında ilk 11'in değişilmez isimlerinden olan Marcio Santos, Dünya Kupası'nı NTV Spor' a yorumladı.

NTV Spor 28.06.2014 - 00:24

Ülkesinin her kupada şampiyonluğa oynadığını hatırlatan Santos, Brezilya'nın kupanın gerçekten şimdi başladığını hatırlaması gerektiğini söyledi.

Santos, "Brezilya her zaman şampiyonluğa oynar. Grup aşaması bitti. Asıl seviye bu. Gerçek kupa şimdi başlıyor. Bunu anlamaları lazım" dedi

Takımın lideri olan Neymar Jr', zamanında birlikte forma giydiği, Romario ve Bebeto gibi isimlerle karşılaştıran Santos, genç yıldıza övgüler yağdırdı. Santos, "Bana göre Neymar eski yıldızların tümden çok farklı karakteristikte bir futbolcu. Romario gelmiş geçmiş en iyi hücumcuydu. Bebeto ise her an gol atabilen tarzda bir futbolcuydu. Daha sonra gelen Ronaldo hızı ile oynardı. Neymar ise hepsinden farklı ve tekniği ile öne çıkıyor. Brezilya futbolunda zun zamandır bu tarzda bir oyuncu görülmedi. Karşısındaki oyuncular Neymar'ın ne zaman ne yapacağını bilemiyorlar ve bu da onları ürkütüyor" diye konuştu.

Brezilya'nın ezeli rakibi Arjantin'in kupadaki en önemli şampiyonluk adaylarından olduğunu belirten deneyimli futbol adamı, buna rağmen Tangocuların büyük bir eksiğinin olduğunu dile getirdi. Santos," Arjantin'in özellikle orta saha ve hücum hattı çok iyi. Üstüne üstlük bir de Messi kadrolarında. Buna karşın defans hatları ise çok iyi değil ve Şampiyon olmanız için her pozisyonda dengeli bir güce sahip olmanız gerekir"  diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...