"Gerekirse olağanüstü kongreye de gidebiliriz"

Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, istifa edecekleri iddia edilen yöneticilerin yerine gerekirse davet usülüyle yönetime takviye yapacaklarını, gerektiği taktirde de olağanüstü kongreye gidebileceklerini söyledi.

NTV Spor 28.05.2013 - 16:51

Denizlispor Kulübü Başkanı Süleyman Urkay, istifa edecekleri iddia edilen 10 yöneticinin yerine gerekirse davet ulusü ile yönetime takviye yapacaklarını söyledi.

Süleyman Urkay'ın, "50 bin lira bağış, 50 bin lira senet vermeyen yöneticilerle yollarımızı ayıracağız" açıklamasının ardından yönetimin ikiye bölündüğü, bu parayı vermek istemeyen 10 yönetim kurulu üyesinin istifa edeceği iddia edildi.

Urkay ise, istifa edecekleri iddia edilen yöneticilerin yerine gerekirse davet usulü ile yönetime takviye yapacaklarını belirterek, gerek duyulduğu zaman olağanüstü kongreye gidilebileceğini ifade etti.

Geçmiş dönemlerde oynayan futbolcuların alacakları yüzünden mali krizin yaşandığı Denizlispor'da, bu yılın sonuna kadar 4 milyon 500 bin lira borç ödenmediği takdirde kulübe ikinci yarı için transfer yasağı gelecek.

Öte yandan, bu sezon ligde Adana Demirspor forması giyen Juninho ile prensip anlaşması yapan Denizlispor yönetiminin, futbolcunun kulübü Slavia Sofia'nın oyuncunun bonservisi için 450 bin dolar para istemesi üzerine transferi askıya aldığı belirtildi.

Makedon Bajram Fetai'nin de sözleşmesinin tek taraflı feshedildiği, kaleci İsmail Şahmalı'dan da kendisine kulüp bulması istendiği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...