Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu.

NTV Spor 04.11.2020 - 21:11 | Son Güncelleme: 04.11.2020 - 21:54

Türkiye'nin farklı branşlarda spor tarihini yansıtması açısından önem taşıyan 66. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, bu yıl 5 milyon gibi rekor bir dijital oy katılımıyla gerçekleşti.

1954 yılından bu yana okuyucularının oylarıyla belirlenen "Sporun En İyileri" bu yıl sporcuların 2019 yılında gösterdikleri performanslara göre değerlendirilirken, spor dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Hijyen kurallarına uyulmasının yanında sosyal mesafe önlemleri alınarak, girişte ateş ölçümleri yapıldı ve hazırlanan özel hijyen kitleri dağıtıldı.

Öte yandan bu yıl düzenlenen "Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri"nde oy verenlerin desteği ile öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda TMOK ve MEB iş birliği sonucunda öğrencilere tablet bağışı yapıldı.

Volkswagen Arena'da coronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz düzenlenen ödül törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Teknik Direktör Mustafa Denizli, Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan, Beşiktaşlı futbolcu Dorukhan Toköz ve davetliler katıldı.

Spor tutkunlarının yakından takip ettiği ve heyecanla beklediği ödül töreninde; Erdoğan Demirören Büyük Ödülü'ne Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ layık görüldü. Üstündağ'ın plaketini Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, oğlu Erdoğan Demirören ve yeğeni Sinan Oktay birlikte takdim etti. Yılın Sporcusu seçilen Rıza Kayaalp, ödülünü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan aldı.

Gecede; Yılın Antrenörü Şenol Güneş, Yılın Futbolcusu Çağlar Söyüncü ve Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Merih Demiral seçilirken, Sümeyye Boyacı hem Yılın Kadın Sporcusu hem de Yılın Paralimpik Sporcusu olarak 2 ödül birden aldı. Cimnastikte tarih yazan İbrahim Çolak özel ödüle layık görülürken, Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Merih Demiral ödül törenine videolu mesaj göndererek teşekkür etti.

"SPORUN HER ALANINDA SPONSOR DESTEĞİ SAĞLAMAK BİZE BABAMIZDAN KALAN EN ÖNEMLİ MİRASTIR"
Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, İzmir'de yaşanan deprem felaketinden dolayı hayatını kaybedenlere ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, "Daha önce yapmayı planladığımız ödül törenimizi bu gece tüm pandemi kurallarını uygulayarak gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle salonda alıştığımız coşkulu kalabalığımız yok. Ama biliyoruz ki televizyon başında milyonlar var. Değerli konuklar sporun her alanında sponsor desteği sağlamak bize babamız Erdoğan Demirören'den kalan en önemli mirastır. Buradan yola çıkarak, bu yıl Misli.com markamız ile geleneğimizi sürdürdük. Voleybol Federasyonu'na verdiğimiz katkı ile Sultanlar Ligi'ne isim sponsoru olduk. Elbette futbolu da unutmadık. Türkiye Futbol Federasyonu'na verdiğimiz destek ile 2'nci ve 3'üncü Lig'e isim sponsoru olduk. Ayrıca Beşiktaş, Göztepe, Trabzonspor ve Rizespor gibi çok köklü kulüplerimize destek sağladık. Misli.com bu katkıları başka branşlar ve kulüplerimize de yapmaya devam edecektir. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu yarışmasında bu yıl yaklaşık 5 milyon oy kullanıldı. Bu bir rekor. 66 yıldır kesintisiz yapılması da başka bir rekor. Başta yol arkadaşımız Gillette olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm yarışmacıları kutluyorum. Ödül alanları da yürekten alkışlıyorum" dedi.

Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerini alan isimler şöyle:

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merih Demiral

İslam Çupi Milliyet Spor Extra Özel Ödülü: U19 Genç Kız Voleybol Milli Takım Kaptanı

HDI Sigorta Özel Ödülü: Ozan Tufan

Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu: Sümeyye Boyacı

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ

Gillette Özel Ödülü (E-spor): Fenerbahçe E-Spor

Gillette Yılın Futbolcusu: Çağlar Söyüncü

Vestel Özel Ödülü: Eda Erdem / A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı

Yılın Takımı: A Milli Futbol Takımı

Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü: Sıla Kara

Namık Sevik Özel Ödülü: Afşin Yakupoğlu

Altınyıldız Classics Özel Ödülü: İbrahim Çolak

Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu/Takımı: Sümeyye Boyacı

Yılın Gillette Gibi Hareketi Özel Ödülü: Enis Destan - Altınordu

Yılın Antrenörü: Şenol Güneş

Yılın Sporcusu: Rıza Kayaalp

Sayfa Yükleniyor...