Ahmet Nur Çebi'den transfer açıklaması: "Gökhan Gönül, Caner Erkin..."

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Caner Erkin ile Gökhan Gönül'ün takımda kalmak istemesi durumunda ekonomik şartlara uymaları gerektiğini söyledi.

NTV Spor 28.07.2020 - 13:46 | Son Güncelleme: 28.07.2020 - 16:36

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, AA Spor Masası'nın konuğu oldu. Siyah-beyazlı kulübün futbol gündemini değerlendiren Çebi, transfer konularına da değindi.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde;

''3-5 milyon euro'luk oyuncuları taşıyan uçakları indirmeye gelmedik''

"Buraya 3-5 milyon euro'luk oyuncuları taşıyan uçakları indirmeye gelmedik. Altyapıya daha fazla önem vereceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Türk futbolunda uzun yıllar haksız rekabet yaşandı. Ekonomik sıkıntılar sonrası ligde yaşanan haksız rekabet ortadan kalktı."

''Çok ağlıyor diyorlar, nasıl güleyim?''

"Son seçimde beyaz yalanları söyleyenler değil, şeffaflık sözü verenler tercih edildi. Ben şeffaflık sözü verdim, sözümü tutup sorunları her fırsatta söylemeye devam edeceğim. Yöneticilerin vereceği parayla kulüplerin ekonomik açıdan rahatlaması gibi bir durum yok. 'Çok ağlıyor' diyorlar, nasıl ağlamayayım? Nasıl güleyim? Ben ağlamaya devam edeceğim. Eğer siz bir aileyseniz, hem acı günleriniz hem de güzel günleriniz olur. Görevi tamamladığımda bana hak verecekler."

''Gökhan ile Caner kalmak isterse şartlarımız belli''

"Prensip olarak Burak Yılmaz, Lille'e gitmek istedi. Teknik detaylar şu anda konuşuluyor, bittiğinde açıklayacağız. Caner ve Gökhan, oynamak istiyorlarsa ekonomik şartlarımız belli. O şartlarda geliyorlarsa mutlu oluruz"

''13. sıradan 3. sıraya çıkmak bir başarıdır ama şampiyon olamamak da bizim için mutsuzluk kaynağıdır. Sergen hoca istiyorsa ömrünü burada geçirsin, başarılı olacağına inanıyorum''

''Sezon ortasında hocam değiştirmek önemli karardı''

"Üst üste 6-7 galibiyetle takım toparladı, daha sonra düşüşe geçtik. Abdullah Avcı ile yollarımızı ayırdık. O da bu kararın doğru olduğunu düşündü. Takdiri yönetim kuruluna bırakmıştı. Cesaretle bunu göğüsledik. Sergen hocayı çağırdık. Beşiktaş'ın çocuğu olması pazarlık konusunda elimizi güçlendiren konuydu. Ekonomik koşullar nedeniyle camianın öze dönüş konusunda beklentisi vardı. Hocayı bu şekilde tercih ettik ve göreve getirdik. Doğru da yapmışız. Yönetim kurulunun başarısıdır. Sezon ortasında hocayı göndermek, yenisini almak önemli karardı. Biz bu kararı aldık, doğru yapmışız. İyi oldu." 

''Sergen Yalçın inşallah başarıları burada yaşar, emekliliği de burada yapar''

"Sergen hocanın hücum futboluna yönelik, sürekli gol arayan bir futbol anlayışı var. Bunlar teknik taktik konular. Sergen hocamızın bizim için en önemli tarafı Beşiktaş'ın gençlerine de değer vereceğini bize hissettirmiş olmasıdır. Hocamızla aramızda sorun yok, ikimiz de aynı şeyleri düşünüyoruz. Temennim Sergen Yalçın, camı kırınca lazım olanlardan olmasın. Ömrünü Beşiktaş'ta geçirsin istiyoruz. Başarılı olacak. İnşallah başarıları burada yaşar, emekliliği de burada yapar. Arzum, temennim bu.''

"Anadolu kulüpleriyle neredeyse aynı seviyeye geldik"

"Haksız rekabet her zaman için sağlıksız bir şeydir. Uzun süre Türk futbolunda haksız rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Yüzde yüz değil ama insanın aklına bu geliyor. Fenerbahçe'nin, Beşiktaş'ın, Galatasaray'ın, Trabzonspor'un imkanları biraz daha fazlaydı. Dolayısıyla transferlerde daha fazla eli açık davranabiliyorsunuz. Taraftarı az, sponsorlukları fazla olmayan Anadolu kulüpleri aynı harcamayı yapamıyor. Bugüne kadar bunu yaşadık. Artık o paralar olmayınca futbol ekonomisi buna izin vermiyor. Fuzuli harcamalara müsaade etmiyor. Bu olmayınca Anadolu kulüpleriyle neredeyse aynı seviyeye geldik. Anadolu takımına düşük parayla gelen ama ücretini alan oyuncu daha mutlu oynayabiliyor. Büyük paralarla gelen ama alamayanlar mutsuzluk yaşayabiliyor. Bu ekonomik şartlarda bütün takımların birbirleriyle dişe diş mücadele edebileceğini düşünüyorum."

Sayfa Yükleniyor...