Gomis'ten Arda Turan örneği

Galatasaray'ın Fransız forveti Bafetimbi Gomis, Galatasaray Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi.

NTV Spor 31.10.2017 - 22:40

Galatasaray Kulübünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre Gomis, üniversitede gerçekleştirilen panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Sarı-kırmızılı takımın iki sezondur yaşadığı zor dönemden çıktığını belirten Fransız oyuncu, "Başarı için önemli olan çalışmak ve elini taşın altına koymak. Özellikle Türk futbolunun buna ihtiyacı var. Ben Türkiye'den ayrıldığımda bu özelliğimle anılmak istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig'de görev alan hakemlerin performansını değerlendiren Gomis, şunları kaydetti:

"Hakemlik kolay bir meslek değil. Kendimizi onların yerine koymamız gerek. Taraftar baskısının yoğun olduğu noktalarda yanlış kararlar verebilirler. Onlar da insan, hata yapabilirler ama bu, kendilerini geliştirmemeleri anlamına gelmiyor. Aksine daha çok çalışıp kendilerini geliştirebilirler. Burada federasyonun vereceği eğitim de çok önemli. Son zamanlarda alınan sonuçlarda hakem hatalarına maruz kaldık. Geriye bakmamamız gerekiyor. Hedeflerimiz var, daha çok çalışmalıyız."

ARDA TURAN ÖRNEĞİ
Beğendiği birçok Türk oyuncu olduğunu aktaran Gomis, "Benim için yeri ayrı olan isim ise Selçuk İnan. Selçuk, çok iyi bir oyuncu. İyi pas yapma yeteneği var. Bu özelliği kazanmak kolay değil. Türk oyunculara karşı bir baskı olduğunu görmemiz ve söylememiz gerekiyor. Oyuncuların, yeteneklerini tam olarak yansıtmak için baskıdan kurtulmaları gerekiyor. Baskıdan kurtulup daha iyi oynadığını gördüğüm isim Arda... Arda dışarıda yeteneklerini daha iyi gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Gomis, ligde görev aldığı 10 maçta 9 gol attığını ancak Galatasaray'da görev alan forvet oyuncularının daha çok gol atması ve iyi performans sergilemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...