"Gönül isterdi ki tarih yazalım"

Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 27.02.2019 - 16:28 | Son Güncelleme: 27.02.2019 - 17:39

Hatayspor, Galatasaray karşısında tura çok yaklaştı. 2-0'dan geri gelerek maçı 4-2 kazanan Hatayspor'da teknik direktör İlhan Palut, mücadeleyi değerlendirdi. 

"Galatasaray'dan yediğimiz 2 golden sonra 5 gole ihtiyacımız vardı. Galatasaray gibi bir takıma karşı bir kolay değil ancak oyuncularım sahaya büyük bir karakter koydu. Gönül isterdi ki işi buraya kadar getirmişken tarih yazalım ama olmadı. Soyunma odasında oyuncularıma skoru unutmalarını söyledim, 4 gol atmamız gerektiğini unutmamızı söyledim. Top oynayalım dedim ve oyuncularımın streslerini üzerinden aldım."

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan İlhan Palut, ilk maçta aldıkları 2-0'lık yenilginin ardından tur şanslarının azaldığını dile getirerek, "Biz maçtan önce, 'Atacağımız 1 gol, bizi hem inanç hem konsantrasyon hem de iştah olarak turun içine daha çok sokacaktır.' diye düşünerek planlarımızı yaptık." ifadelerini kullandı.

Palut, planlarını atacakları gol üzerine kurduklarını ancak 2-0 geriye düştüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti :

"Bu plan ters işledi ve gol yedik. Bu nedenle 4 gol atmamız gereken bir durum oluştu. Devre arasında oyuncularımıza, skordan bağımsız olarak iyi mücadele etmelerini, turu ve kaç gole ihtiyacımız olduğunu düşünmeden sahaya kendi futbolları yansıtmalarını istedik. Bu noktada ikinci yarıya başladık ama bir gol daha yedik ve 2-0 mağlup duruma düştük. Buna karşın oyun disiplininden kopmadık. Gerçekten oyuncularım büyük karakter ortaya koydular. Galatasaray gibi bir takıma karşı, turun gittiği düşünülen yerde kısa sürede 4 gol atmayı başardılar ki bunu sadece söylemesi kolay, gerisi kolay değil. Gönül isterdi ki bu noktaya getirdiğimiz karşılaşmayı, 1 gol daha atarak taçlandıralım ama kupa maceramız buraya kadar. Kupa maçlarımızda Galatasaray ve Medipol Başakşehir'e karşı bizlere yoğun destek veren, gerçekten şehire bir bayram havası yaşatan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum."

Palut, rotasyon dolayısıyla ligde şans vermediği ancak bugün sahaya sürdüğü oyuncularını, sarı-kırmızılı rakipleri karşısında gösterilen performanstan dolayı da tebrik etti.      

Sayfa Yükleniyor...