Göz yaşartıcı bir hikaye!

2004'te Endonesya'nın Banda Açe bölgesinde meydana gelen Tsunami'de 230 bin kişi yaşamını yitirmiş, Martunis isimli küçük bir çocuk mucize denilecek bir şekilde hayatta kalmıştı. Şimdi o mucize çocuğun rüyaları gerçeğe dönüştü ve Portekiz'in Sporting Lizbon takımına transfer oldu.

NTV Spor

02.07.2015 - 18:27

2004'te Endonezya'nın kuzeyinde meydana gelen büyük bir deprem ve bu depremin tetiklediği tsunami 230 bin kişinin yaşamını yitirmesine neden olmuştu. O zaman henüz 7 yaşında olan Martunis, annesi ve iki kardeşini kaybetti. 21 gün bir ağaca tutunarak ve bir su birikintisinden su içerek hayatta kalan Martunis'in rüyası ise sonunda gerçek oldu.

O zaman mucizevi bir şekilde kurtulan Martunis, yapayalnız bulunduğunda kurtarma ekiplerinin korkup korkmadığı şeklindeki sorularını, "Korkmadım; çünkü tek isteğim ailemle yeniden kavuşmak ve bir futbolcu olmak" diye yanıtlamıştı.

Üzerinde eski Portekizli yıldız Rui Costa'nın formasının bulunması bu ülkede geniş yankı uyandırmıştı. Martunis'in hikayesinden etkilenenlerden biri de Cristiano Ronaldo'ydu.

Portekiz Futbol Federasyonu, Martunis'in evinin yeniden yapılması için 2005'te 40 bin euro bağış yaparken, Cristiano Ronaldo, Açe bölgesine gitmişti. Martunis'in eğitim giderlerini karşılayan Ronaldo, genç futbolseverin Sporting Lizbon tesislerine gelmesini sağlamıştı.

Ronaldo, Martunis'i özel biri olarak adlandırılırken; Cristiano Ronaldo'nun futbola başladığı Sporting Lizbon, Endonezyalı  genç futbolseveri alt yapısına aldı.

Martunis imza töreni sırasında duygularını anlatırken, "Burada olmak harika, bu kulüp rüyalarımın gerçek olmasını sağladı. Bu şansı yakaladığım için inanılmaz heyecanlıyım. Çok yaşa Sporting" ifadelerini kullandı.
 
Sporting Başkanı Bruno de Carvalho ise Martunis'in altyapıda oynayacağını söylerken, "Bir insan olarak gelişmesi için de ona yardımcı olacağız. Rüyaların gerçekleşmesine yardımcı olmak, bu tarz gurur duyulacak şeyler yapmak kulübün misyonu
ve toplum içindeki amaçlarından biri" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...