"Roman Abramovich Göztepe'yi aldı" iddiasına yanıt

İngiltere'de yaptırım uygulandığı için ülkeye giriş yapamayan Rus milyarder Roman Abramovich'in Türkiye'de Göztepe'yi satın aldığı iddia edilmişti. Başkan Vekili Talat Papatya iddialara yanıt verdi.

NTV Spor 05.04.2022 - 17:45 | Son Güncelleme: 05.04.2022 - 19:16

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin Başkan Vekili Talat Papatya, kulübün Rus iş adamı Roman Abramovich’e devredildiğine dair çıkan haberleri yalanladı.

Abramovich isminin uzun süredir gündemden düşmediğini söyleyen Papatya, “Abramovich kulübü devralmak için kimseye ulaşmadı ve görüşmedi. Böyle bir şey yok. Abramovich’in kulübü devraldığını medyada okuduk. Hiç alakası yok. Bu konularda görüşmeler belli olgunluğa ulaştığı zaman gerekli açıklamayı yapacağız” dedi.

Abramovich iddiası

Rusya - Ukrayna savaşı nedeniyle İngilyere'de yasaklılar listesinde yer alan Roman Abramovich'in Süper Lig takımlarından Göztepe'yi aldığı iddia edildi.

İngiltere hükümeti, Rus lider Vladimir Putin'e yakınlığı nedeniyle Roman Abramovich'in Chelsea'deki görevlerini askıya aldı. Abramovich de Türkiye'de kulüp aramaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde kulüp hisselerinin çoğuna sahip olan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, kulübü satışa çıkarmıştı.

D-Smart Spor'da yer alan haberde Roman Abramovich, düşme hattında bulunan Göztepe'yi satın aldı. Cuma gününe kadar resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...