Griezmann transferi tartışılmaya devam ediyor

La Liga Başkanı Javier Tebas, tartışmalara yol açan Antoine Griezmann transferi hakkında açıklamalarda bulunurken, oyuncunun lisansının iptal olabileceğini söyledi.

NTV Spor 25.07.2019 - 13:07 | Son Güncelleme: 25.07.2019 - 13:08

Atletico Madrid ile Barcelona arasında yıldız futbolcu Antoine Griezmann'ın transfer krizi devam ediyor. 

La Liga Başkanı Javier Tebas, 120 milyon Euro transfer bedeli ile Barcelona'nın yolunu tutan Fransız yıldız Antoine Griezmann hakkında açıklamalarda bulundu.

İspanyol Onda Cero radyosuna Tebas, “Bir oyuncunun transferini önlemek mümkün. La Liga nasıl bir harekette bulunacağına karar verecek. Atletico bir şikayettte bulundu ve Griezmann’ın lisansının Barcelona’ya geçirilmesi konusunda bir şüphe oluştu. Konuyu inceleyecek ve çözecek süreç başladı” ifadelerini kullandı.

Atletico, Aralık 2017’de Barcelona’nın kurallara aykırı bir şekilde Griezmann’la görüştüğü iddiasıyla FIFA’ya başvurmuştu. Geçen yaz gerçekleşmeyen transferin ardından Atletico Madrid, Barcelona’nun Mart 2019’da oyuncuyla görüştüğünü iddia etmiş ve Barcelona’yı etik davranmadığı gerekçesiyle suçlamıştı.

Barcelona, Fransız yıldızın 120 milyon Euro’luk serbest kalma bedelini 12 Temmuz’da ödediğini açıklamış ve transferi duyurmuştu. 

Ancak Atletico Madrid, transferin 1 Temmuz’dan önce gerçekleştiğini öne sürmüştü. Madrid ekibi, Griezmann’ın Atletico Madrid ile olan sözleşmesine göre 1 Temmuz 2019’dan önce serbest kalırsa ödenmesi şart koşulan 200 milyon Euro olan serbest kalma bedelinden, geriye kalan 80 milyon Euro'nun Barcelona tarafından ödenmesini talep ediyor. 

Sayfa Yükleniyor...