"Grosskreutz ile konuşacağım"

Galatasaray'ın Alman futbolcusu Lukas Podolski, takımdan ayrılma isteğini teknik direktör Mustafa Denizli'ye ileten vatandaşı Kevin Grosskreutz'un birkaç gün rahat bırakılması gerektiğini ve bu sürecin ardından gerekirse fikrini değiştirmesi için arkadaşı ile konuşacağını söyledi.

NTV Spor 04.12.2015 - 23:55

Podolski, Spor Toto Süper Lig'de 3-0 kazandıkları Bursaspor maçının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ayrılma isteğini iletmesinin ardından Grosskreutz ile konuşamadığını anlatan deneyimli futbolcu, "Grosskreutz ile kulüp arasında geçen diyaloğu tam olarak bilmiyorum. Bana göre en önemli şey birkaç gün Kevin'i rahat bırakmak. Ondan sonraki süreçte kulüp onunla görüşecektir. Gerek olursa ben de kendisiyle görüşüp, olayın olumlu hal alması için çaba gösteririm" ifadelerini kullandı.

Bursaspor karşılaşmasını yorumlayan Podolski, "İlk yarı çok kötüydük ama bazı bölümlerde iyi şeyler gösterdik. Genel olarak baktığımızda ilk yarı takım olarak kötü bir görüntü sergiledik. İkinci yarıda bu tamamen değişti. İkinci yarının çok önemli bir kısmında oyunu domine eden taraf bizdik. Ben de güzel bir gol attım ve iyi bir asist yaptım" diye konuştu.

"YENİ BİR SERİ BAŞLATACAĞIZ"
Golcü futbolcu, son 3 haftada kazanamamalarının üstlerinde baskı oluşturduğunu vurgulayarak, "Geçtiğimiz haftalarda maçları kazanamıyorduk. Bu durum üzerimizde bir baskı oluşturdu. Umarım bundan sonraki süreçte, kazandığımız galibiyetin öz güveniyle yeni bir seri başlatacağız ve geleceğe daha ümitli bakacağız" şeklinde görüş belirtti.

"ÖZGÜVENİMİZ YERİNE GELDİ"
Galatasaray'ın Bursaspor galibiyetinde 1 asist ve 1 golle oynayan Lukas Podolski maçı değerlendirirken, "Bizim için iyi bir sonuç oldu. Önemli bir maçı kazandık. İlk yarı iyi değildik. Ama ikinci yarı hatalarımızı düzelttik. Şu anda mutluyuz. Gol yememek önemliydi. Gol yemediğimiz için özgüvenimiz yerine geldi. Önümüzdeki günler rahat olacağız ve Astana maçına hazırlanacağız" diye konuştu.

Takımın Bursaspor karşısında 3 gol bulduğu ve kalesinde gol yemediğinin hatırlatılması üzerine Alman yıldız, "Önemli bir konu bu. Önümüzdeki maçlara daha güvenli bakabilmek açısından bu önemli. Geçmişi bir kenara bırakmamız lazım. Bugün çok iyi savunma yaptık, savaştık. İlk yarı iyi olmadığımız çok açık. İlk yarı kötüydük ama ikinci yarı toparlandık. İlerideki maçlara çok daha iyi hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...