Guardiola Sterling'e kapıyı gösterdi

Pep Guardiola, az süre aldığı için mutsuz olan Raheem Sterling'e çıkışta bulundu.

NTV Spor 15.10.2021 - 18:52

İngiltere Premier League ekiplerinden Manchester City'de forma giyen Raheem Sterling, daha önce yaptığı açıklamalarda takımda bu sezon az forma şansı bulması sebebi ile mutsuz olduğunu ve daha fazla forma şansı bulabileceği fırsatları değerlendirebileceğini açıklamıştı.

Basın toplantısında Sterling'in bu açıklamalarını değerlendiren takımın teknik direktörü Pep Guardiola, Sterling'in bunları söylediğini duymadığını ve takım yöneticilerinin de duyduğunu düşünmediğini söyledi. "Bazı oyuncular sürekli oynamak istiyor ama ben kimseye bunun garantisini veremem. Bunu onlara defalarca söyledim." diyen Guardiola, Riyad Mahrez'in de Joao Cancelo'nun da bu sezon çok şans bulamamasına rağmen şikayet edip söylenmediğinin altını çizdi.

Sterling'in bu durumda mutsuz olması hakkında da konuşan İspanyol teknik adam, "Ben burada herkesin mutlu olmasını ve bu kulüpte yer aldığı için iyi hissetmesini istiyorum. Eğer bu olmayacaksa herkes kendisi ve ailesi için doğru olan her kararı almakta özgürdür." diyerek İngiliz hücumcuya net cevabını verdi.

Bu sezon City forması ile 10 maçta ortalama 45 dakika süre alabilen Sterling, 1 gol 1 asist yapabildi. Yıldız oyuncu geçen sezon ise maç başına yaklaşık 75 dakika forma giymiş, 49 maçta 14 gol 12 asist yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...