Loris Karuis'tan Şenol Güneş sözleri: 10 ayda 1 kez konuşmuştu

Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıkları devam ederken; Loris Karius, Avusturya kampında basın toplantısı düzenledi. Geçen sezonla bu sezonu değerlendiren Alman file bekçisi, Şenol Güneş'in 10 ayda kendisiyle 1 kez konuştuğunu hatırlattı ve artık yeni sezona odaklandığını kaydetti.

NTV Spor 26.07.2019 - 15:52
Son Güncelleme: 26.07.2019 - 16:48

Tamamen yeni bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Karius, "Onların bizden isteklerini anlamaya çalışıyoruz. Onun için buradaki her an çok önemli." dedi.

Geçen sezon takımdaki yeriyle ilgili konuşan Karius, "Geçen sezon oyun planı içerisinde deyim yerindeyse çok kolaya kaçarak oyun kurmaya çalışıyorduk. Farklı opsiyonlar var. Bu benim için de yeni bir durum değil. Liverpool'da da aşağı yukarı aynı durumdu. Geride oyun kurma noktasında önemli bir görevim vardı. Çok aktiftim. Bu çok iyi bir şey. Böylece takıma sağlayacağım katkıyı da artırabiliyorum." diye konuştu.

"2 YILLIK İMZA ATTIM"
"Beşiktaş'tan ayrılmayı düşündün mü?" sorusuna ise Alman file bekçisi, ""Ben buraya geldiğimde 2 sezonluk imza attım. Başından beri niyetim çok açıktı. Geçen sezon bazen dönem dönem mutlu olmadığım dönemler geçirdim. Genel olarak mutluyum. Yeni bir teknik ekiple çalışıyorum. Bu benim için çok büyük bir şans. Buradaki hedefim ligde şampiyonluk yaşamak. Avrupa'da da geçtiğimiz sezon gittiğimiz yerden daha ileriye gitmek. Bu konuda kafamda bir tereddüt yok." yanıtını verdi.

"ŞENOL GÜNEŞ, BENİMLE 10 AYDA 1 KEZ KONUŞMUŞTU"
Zaman zaman taraftarların protestolarına maruz kaldığının hatırlatılması ve teknik direktör Şenol Güneş'in kendisine yönelik sözlerinden dolayı kendisinin yayıncı kuruluşa açıklamalar yaptıığı ve daha sonra çok iyi bir performans sergilediğinin hatırlatılması üzerine ise Karius, "Buna çok katılmıyorum. O benim için motivasyon kaynağı olmamıştı. Orada söylemek isteidiğim şey şuydu. Hocanın benimle doğrudan konuşmasını tercih ederdim. 10 aylık süreçte tam anlamıyla benimle 1 defa konuşmuştu. Doğru hatırlıyorsam 3-2 kazandığımız maç sonrasıydı. Bunun bu kadar mesele haline getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni bir dönem var ve yeni döneme hazırlanıyorum." ifadelerini kullandı.

"GEÇEN SEZON ÇOK KÖTÜ DÖNEMLER GEÇİRDİK"
"Beşiktaş'ta geçen sezon hiç yalnız olduğun anlar oldu mu? Sezon sonunda Beşiktaş'ta kalacak mı?" sorularına ise Karius, "Geçen sezon yalnızlık hissettiğimi söyleyemem ama genel olarak sorunlu bir sezon geçirdik. Çok zor dönemler geçirdik, hatta çok kötü dönemler geçirdik. Bu da futbolcuya hiç iyi hissettirmiyor. Bazen futbolda bunlar oluyor, normaldir. Ama o dönem tamamen geride kaldı. Şimdi yepyeni bir dönem var. Yeni sözleşme konusunda da önümüzde 1 yıllık süreç var. Futbolda bu 1 yıllık süreç 10 yıl gibi geçebiliyor. Çok dalgalı süreçler olabiliyor. O yüzden şu anda tek yapmak istediğim buraya vermek istediğim katkıyı vermek." yanıtlarını verdi.

Sözlerinin sonlarında da taraftara seslenen Beşiktaş kalecisi Loris Karius, "Burada olduğum için çok mutluyum. Birlikte çok büyük işler başarabileceğimizi düşünüyorum. İlk maçı da sabırsızlıkla bekliyorum." mesajını verdi.

Sayfa Yükleniyor...