Güneş'in yardımcısından Kuntz'a eleştiri: Orada kalmanın anlamı yok

A Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Mehmet Kulaksızloğlu, Ay Yıldızlılar'ın halihazırdaki teknik direktörü Stefan Kuntz ve TFF Milli Takım sorumlusu Hamit Altıntop'u eleştirdi. Kulaksızloğlu; Kuntz için, "Kapasiten ancak bu kadar. Bir şeyi değiştiremeyeceğini söylüyorsan orada kalmanın anlamı yok" dedi. Kulaksızoğlu, Hamit Altıntop için de "Keşke Şenol Güneş'i de savunsaydı" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 28.09.2022 - 19:45 | Son Güncelleme: 28.09.2022 - 19:47
DHA

Radyo Gol'de Aydın Cingöz'ün sorularını yanıtlayan Mehmet Kulaksızoğlu, Stefan Kuntz'u eleştirdi ve "Senin kapasiten bu kadar, ancak C Ligi'nden B Ligi'ne yükselirsin" dedi. "Biz görevi bıraktığımızda takımın Dünya Kupası'nda gitme şansı vardı" diyen Kulaksızoğlu, "Bir şeyi değiştiremeyeceğini söylüyorsan orada kalmanın anlamı yok. Stefan Kuntz benim ülkemin çocuklarına 'Kapasiteleri bu kadar' diyemez" eleştirisini yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop da eleştirilerken nasibini aldı. Kulaksızoğlu, Altıntop için, "Hamit Altıntop, Kuntz'a yaptığı savunmayı keşke Şenol Güneş'e de yapsaydı. Hamit Altıntop bizim dönemimizde geldi. Şu an Hamit'in bilmediği bir şey var. Seçme yapılmadan futbolcular alınıyor. Hollanda maçında iş biter bitmez ipimiz çekildi. Aramadılar bile. Yemekte bizimle beraber olan yönetim o gün gelmedi" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu'nun kendi dönemlerindeki Milli Takım seçim süreciyle ilgili olarak ise Mehmet Kulaksızoğlu, Ferdi Kadıoğlu bizden oynama garantisi istedi. Bu yüzden süreç geç oldu" açıklamasını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...