Güneş'ten 'Milli Takım'da prim' iddialarına yalanlama

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, oyunculara prim verildiği haberlerini yalanladı. Futbolcuların Hollanda ve Norveç maçlarından galibiyetle ayrılmasının ardından takıma 3.7 milyon euro verildiği iddiasını cevaplayan Güneş, gündemlerine para konusunun gelmediğini belirtti.

NTV Spor 02.04.2021 - 18:25

NTV SPOR'U GOOGLE HABERLERDEN (GOOGLE NEWS) TAKİP EDİN

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; medya mensuplarıyla zoom üzerinden bir basın toplantısı yapan Güneş, A Milli Takım'a prim dağıtıldığı iddiasıyla ilgili olarak, "Şu ana kadar herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Öyle bir konudan benim haberim yok" dedi.

Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası için zorlu bir yolculuğa çıkan A Milli Takımımız, eleme gruplarına müthiş bir başlangıç yaptı. Hollanda ve Norveç'i yenen Ay-Yıldızlılar, Letonya karşılaşmasında ise 1 puana razı olmuştu. Çıktığı 3 maçta 7 puan alarak grupta zirveye oturan milli futbolcularımız için basında çıkan bir iddia çok tartışıldı. A Milli Takım kampına katılan tüm takım futbolcularına 3 maçlık dilimin ardından prim dağıtıldığı ifade edildi. 

"PRİM KARARINI BAŞKAN VERİR"

Kimseden beklentileri olmadığını ifade eden Güneş, "Kimseden beklentimiz yok. Daha bir konuşma yapmadık. Biz gruptan çıkarsak bu takım bir para alır. Kararını başkan verir. " dedi.

Milli takımın elde ettiği gelirlerle ilgili konuşan deneyimli çalıştırıcı, "A Milli Takım, Avrupa Futbol Şampiyonası'na giderek 9 milyon 250 bin euro kazandı. 3 ana 5 sponsordan da 30 milyon euro gelir elde edildi. " diye konuştu. 

GÜNEŞ: PRİM İDDİALARI ASILSIZDIR

Prim konuşulmadığını vurgulayan Güneş, "Milli Takım oyuncularımızla ilgili herhangi bir prim çalışması yapılmamıştır, bu tür iddialar asılsızdır. Benim böyle bir konudan bilgim yok. Bizim aklımızda prim diye bir şey yok, bunlar neden gündeme getiriliyor anlamıyorum. Ben böyle bir çalışmanın içinde olmadım. Şu anda ne primi konuşuruz ne parayı konuşuruz ne de başka bir şeyi. Biz tamamen Türk Milli Takımı'nın başarısına odaklanmış durumdayız. Bütün oyuncularım da aynı şekilde" ifadelerini kullandı. 

3 MİLYON 750 BİN EURO PRİM İDDİASI VARDI
A Milli Takım kafilesinde yer alan futbolculara toplamda 3 milyon 750 bin euro değerinde prim ödendiği iddia edilmişti. Habere göre 100 bin euro, 75 bin euro ve 50 bin euro şeklinde dağıtılan primler oyuncuların oynadığı maç sayısına göre belirlenmişti. Güneş, Sabah Spor'a bu iddiaların asılsız olduğunu ve prim dağıtılmadığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...