Gurbetçiler taşıyor

Kayserispor'un bu sezonki başarısında gurbetçi futbolcuların büyük bir payı var.

NTV Spor 02.12.2010 - 12:05

Spor Toto Süper Lig'de zirvenin önemli takipçilerinden Kayserispor'un başarısında, gurbetçi futbolcular önemli rol oynuyor.

A takımı kadrosunda 27 futbolcu bulunan Kayserispor'un 11 futbolcusu gurbetçi. Özellikle Almanya'da doğup büyüyen ve futbol hayatlarına Avrupa ülkelerinde başlayan futbolcular, Kayserispor'a önemli katkılar sağlıyor.

Sarı-kırmızılı ekibin as kadrosunda görev yapan futbolcuların hemen hemen yarısı gurbetçi oyunculardan oluşuyor. Serdar Kesimal, Hamza Çakır, Hasan Ali Kaldırım, Furkan Özçal, Selim Teber ve Önder Turacı gibi takımın vazgeçilmez oyuncuları, Almanya'da yaşayan Türk ailelerin çocukları.

Takımdaki ''Almancı'' futbolculardan Serdar Kesimal, geçen yıl Almanya'nın Köln takımından, Volkan Dikmen bu yıl Herta Berlin'den, Hamza Çakır bu yıl Fortuna takımından, Hasan Ali Kaldırım bu yıl Mainz 05 takımından, Uğur Albayrak bu yıl Offenbacher takımından, Ufuk Selim Teber bu yıl Eintracht Frankfurt'tan ve Abdulkadir Özgen de Alemannia Aachen takımından Kayserispor'a geldi.

Geçen yıl takıma katılan yine Almanya doğumlu Semih Aydilek ise İngiltere'nin Birmingham City takımından transfer edildi.

Kayserispor'un gurbetçi yeteneklerinden 1860 Münih takımından gelen Furkan Özçal da sarı-kırmızılı formayı 3 sezondur giyiyor. Fenerbahçe'den transfer edilen Belçika doğumlu Önder Turacı ile Almanya doğumlu Ali Bilgin de takımın gurbetçilerinden.

Genel Menajer Süleyman Hurma'nın kadroya kattığı gurbetçi futbolcular, aynı zamanda genç yetenekler. Gurbetçi futbolcuların çoğu ümit milli takımında da görev yaptı. Kayserispor'un gurbetçi genç yetenekleri takımlarında yakaladıkları başarıyı milli takıma taşıyarak, ay-yıldızlı formayı giyecekleri günü bekliyorlar.

Sayfa Yükleniyor...