"Güvenlik hizmetimin karşılığında para aldım"

Şike davasına, öğle yemeği için verilen aranın ardından devam edildi. Duruşma, tutuksuz sanık Zeki Mazlum'un çapraz sorgusuyla başlarken, Mazlum, Trabzon Kulübü'nden 46 milyarı güvenlik hizmeti karşılığında aldığını söyledi.

NTV Spor 29.05.2012 - 16:29

Şike davasına, öğle yemeği için verilen yaklaşık 1 saatlik aranın ardından tekrar başlandı. Duruşmaya, tutuksuz sanık Zeki Mazlum'un çapraz sorgusu ile başlandı.

"ODYAKMAZ BENİM 15 YILLIK DOSTUM"
Mecnun Odyakmaz ile 15 yıllık dostluğunun bulunduğunu belirten Mazlum, "O görüşmeler rutin görüşmedir. Başka bir amacı yoktur. Mecnun Bey bana Trabzonspor'dan birilerinin kendi takımını (Sivasspor) girdiğini söylüyor. Ben de bunun Trabzospor yönetimi ile alakası olmayacağını söyledim. Evet ben Sadri Şener'den para istedim. Trabzonspor stadının güvenliğini yapıyorum. Güvenlik şirketim var. 12 Mayıs'ta Sadri Bey'e paramız var mı diyorum. Başkanımız bana 'var' diyor. Benim telefonuma şike ilgili mesaj geldi. İbrahim Akın ile alakalı mesaj. Bu mesajı Tahir Kıran gönderiyor. Ona da başka birinden geliyor. Ben de aynı mesajı Trabzonlu arkadaşa gönderiyorum. Bu konu ile alakalı, bu mesaj ile ilgili Sadri Başkan ile görüşecektim" diye konuştu.
Mazlum, "Fransa'dan birisi arıyor. Orada yaşayan bir işadamı. Son maç ile alakalı konuştuk. 'Mecnun ile aran iyidir diyor bana. Ben de Fenerbahçe buraya kadar getirmiş son maçta bırakır mı' diyorum" dedi.

"TRABZON'DAN GÜVENLİK HİZMETİ KARŞILIĞI PARA ALDIM"
İddianamede yer alan şike iddialarına ilişkin bir şey duymadığını belirten Mazlum, "Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal'dan ben maç bileti aldım. Maç bileti ile alakalı görüştüm" şeklinde konuştu.

Sadri Şener ile yaptığı görüşmenin ardından yaklaşık 1 hafta sonra kulüpten kendi güvenlik şirketine 46 milyar ödeme yapıldığını belirterek, "Bu ödeme bana olan borç karşılığında yapılan ödemedir. Güvenlik hizmetinin karşılığıdır" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...