Haaland operasyonu 200 milyona mal olacak

Borussia Dortmund, sürekli olarak Erling Haaland'ın satılık olmadığını vurgulasa da, Real Madrid transferin yolunu açmak adına miktarı arttırmaya çalışacak.

NTV Spor 08.05.2021 - 18:55
Haaland operasyonu 200 milyona mal olacak

Borussia , 'ın satılık olmadığını ve oyuncunun geleceği konusunda tutucu olduğunu, menajeri Mino Raiola'nın sahada oynamasına rağmen sürekli tekrarlamıştı.

Marca, yaptığı haberde 'in Dortmund'un tutucu tavrını Barcelona - Dembele örneği ile kırmaya çalıştığını yazdı.

Haberde, Alman kulübünün CEO'su Watzke'nin Dembele transferi konusunda da Barcelona karşısında sert bir tavır almasına rağmen bonservis karşısında yelkenleri suya indirdiği örneği verildi. Bu bağlamda, Real Madrid'in 200 milyon euroya kadar çıkabileceği konuşuluyor.

Avrupa'nın seçkin kulüpleri arasında bu yaz özellikle pandeminin getirdiği krizle birlikte, hiç kimsenin piyasayı kırmaya ve Norveçli forveti Dortmund'dan çekip almaya hazır olmayacağına dair büyüyen bir his var.

Haaland'ın sözleşmesinde yer alan ve 2022 yazında 75 milyon avro karşılığında kulübünü terk etmesine izin verecek maddeyle ilgili iddialar da odukça ciddi. 

Florentino Perez'in Watzke ile ilişkisi Los Blancos'a Haaland'ın fiyatı söz konusu olduğunda bir avantaj sağlamayacak, ancak bu durum, Haaland konusunda herhangi bir değişikliğin Madrid'e her yerden daha önce ulaşması anlamına gelebilir.

Sayfa Yükleniyor...