"Haftanın en önemli olayı El Clasico değil"

Barcelona teknik direktörü Pep Guardiola, hafta sonunda Real Madrid ile Barcelona arasında yapılacak karşılaşmanın, sadece uzun vadeli lig mücadelesinin bir parçası olduğunu, Brüksel'de, Euro'yu kurtarma çabaları çerçevesinde yapılacak AB zirvesinin çok daha büyük bir önemi bulunduğunu söyledi.

NTV Spor 06.12.2011 - 11:54

Barcelona futbol takımının teknik direktörü Pep Guardiola, hafta sonunda Real Madrid ile Barcelona arasında yapılacak karşılaşmanın, sadece uzun vadeli lig mücadelesinin bir parçası olduğunu, Brüksel'de, Euro'yu kurtarma çabaları çerçevesinde yapılacak AB zirvesinin çok daha büyük bir önemi bulunduğunu söyledi.

Guardiola, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Bu haftanın önemli olayı El Clasico değil. (Almanya Başbakanı Angela) Merkel ile (Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas) Sarkozy'nin Euro'yu kurtarması'' diye konuştu.

''Eğer eleme maçı olsaydı karşılaşmanın önemi artardı. Ancak, lig uzun bir maraton ve daha katedilecek çok yol var'' diyen Guardiola, futbolcularından, baskı altında hissetmeden kendi oyunlarını oynamalarını istediğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...