"Hagi beni arayarak ülkene dön dedi"

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, isminin Romanya milli takımıyla anıldığını hatırlatarak, "Ben gitmeyeceğim, burada mutluyum." dedi.

NTV Spor 21.11.2019 - 17:24

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ve teknik direktör Marius Sumudica basın mensuplarıyla toplantı düzenledi.

Marius Sumudica, George Hagi'nin kendisini arayarak 'Küçük Anadolu takımında senin ne işin var' diyerek ülkesine dönmesini istediğini söyledi.

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Tesisleri'nde yapılan toplantıda konuşan, teknik direktör Marius Sumudica, "Benim ismim Milli Takım için belirlenen 3 hocanın arasında geçti. Ama ben burada mutluyum o yüzden gitmeyeceğim. Bu takımı ligde tutmak için söz verdim ve bu sözümün arkasında duracağım. Milli Takımın yanı sıra körfez ülkelerden de teklifler aldım. Ama Allah'ın yardımı ile buradaki 2 yıllık projelerimizi başarılı bir şekilde bitireceğim. Gazetelerde çıkan haberler üzerine beni ilk arayan Hagi oldu. Bana 'küçük Anadolu takımında ne işin var' diyerek ülkeme dönmem gerektiğini söyledi. Ama ben Türkiye'yi seviyorum. Burası benim ikinci evim. Türkiye hakkında asla kötü bir şey söyleyemem çünkü burayı çok seviyorum" diye konuştu.

Tosca'ya İspanya'dan teklif var

Sumudica, takımdaki bazı yabancı oyunculara ülkelerinin milli takımlarından davet geldiğinin hatırlatılması üzerine, konuşmasına şöyle devam etti:

"Tosca, benim buraya getirdiğim bir oyuncu. Kendisi daha önceden beri tanıdığım bir oyuncu. Buraya bonservissiz geldi. Kendisinin buraya gelmesi için çok görüşme yapmıştık. Şu an Tosca'ya İspanya'dan 1,5 milyon avroluk bir teklif var. İspanya'ya karşı oynamışlardı, kaybetmişlerdi ama sonuçta İspanya'yı da biliyorsunuz. Başka transferimiz Diarra. Buraya gelmeden önce Fransa 2. Ligi'nde oynuyordu. Hiç milli takımda oynamıyordu ama şimdi milli takımda. Burada gösterdiği performans sayesinde. Twumasi keza Gana milli takımında. O da burada gösterdiği performansla milli takıma gitti. Bu Sumudica nedeniyle değil. Burada çok güzel bir aile ortamı var. O yüzden oluyor."

- Sumudica lider arıyor

Devre arası için takıma takviyeler yapılacağını belirten tecrübeli çalıştırıcı, "4 takviye planlıyoruz. hem biz çalışma yapıp yönetime sunacağız hem de yönetim bir liste hazırlayıp bize sunacak. Bu doğrultuda takımı mali anlamda sıkıntıya sokmadan takviyeler yapacağız. Şu anda takımımda maalesef 1 ön libero ve bir 10 numara eksiğimiz var. Topu tutacak, liderlik özelliği olan, arkadaşlarına yardımcı olacak bir oyuncu gerek. Bu şu an yok." diye konuştu.

Teknik direktörle ilgili hiçbir problemlerinin olmadığını ifade eder Mehmet Büyükekşi ise "Gaziantep Futbol Kulübü olarak Süper Lig'e çıkararak büyük bir başarı elde ettik. Hiçbir zaman küme düşmeyeceğiz demedim. Ben bütün konuşmalarımda ilk 10'da olacağımızı söyledim. Bu konuda da hocamızla ilgili en küçük bir problemimiz yok. Hocamızla sözleşmemizi 2 yıla çıkardık. 18 kulübün yarısı 10'uncu haftaya kadar hocalarını değiştirdi. Biz tam tersini yaparak hocamızın sözleşmesini uzattık. Bu sayede milli takıma gidecek mi gibi söylentileri ortadan kaldırmak istedik" dedi.

Sayfa Yükleniyor...