"Hagi tekrar Türkiye'ye gelmek istiyor"

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin formda golcüsü Rumen Bogdan Stancu, 32 yaşında olmasına rağmen zayıf yönlerini geliştirmek için çalışmaya devam ettiğini söyledi. Rumen oyuncu, "Hagi, tekrar Türkiye'ye dönmek istiyor." dedi.

NTV Spor 28.11.2019 - 13:08

Son haftalarda attığı gollerle başkent ekibinin ligdeki yükselişinde önemli rol üstlenen Stancu, Hamza Hamzoğlu'nun takıma etkisi, kendi ve takımının performansı, Gheorghe Hagi ve Romanya Milli Takımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Hamzaoğlu'nun çalışkan bir teknik adam olduğuna işaret eden Stancu, "Hamza hoca, gelişiyle burada bazı şeylerin yeniden tazelenmesini sağladı. Kendisini daha önceden tanıyorum. Gelir gelmez direkt yoğun bir şekilde çalışmaya girdi. Tamamen işine konsantre biri. Sanırım onun gelişi ve bu yoğun çalışmayla bazı şeyleri değiştirme, düzeltme şansımız oldu. Son iki maçımızı kazandık. Hala çalışmamız ve iyileştirmemiz gereken şeyler var." ifadelerini kullandı.

- "Geliştirmem gereken yanlarım var"

Hücum bölgesinde kanatlarda da oynayabilen Stancu, kendisini forvet bölgesinde daha iyi hissettiğini dile getirdi.

Geride kalan 12 haftada 3'ü son 2 maçta olmak 6 gol atan Stancu, "Tabii ki gol attığım zaman mutlu oluyorum. Her futbolcu gol attığında mutlu olur fakat benim de geliştirmem gereken yanlarım var. Hala bunlar üzerinde çalışıyorum. Umarım daha fazla gol atarım ve takımıma fayda sağlarım." diye konuştu.

- "Hagi tekrar Türkiye'ye gelmek istiyor"

Türkiye'de ilk olarak 2010-2011 sezonunun ikinci devresinde vatandaşı Gheorghe Hagi'nin teknik direktörlüğünü yaptığı Galatasaray'da forma giyen Stancu, o döneme ilişkin şunları söyledi:

"Bence Hagi o zaman biraz şansızdı. Galatasaray'ın da o dönemde çok iyi bir kadrosu yoktu. Başka sebepler de vardı. Bizim için bir şeyler iyi gitmedi. Ancak Hagi çok iyi bir antrenör. Romanya'da şampiyon oldu, çok iyi bir akademisi var. Başarılı olduğunu düşünüyorum ve tekrar Türkiye'ye gelmek istediğini de biliyorum."

Sayfa Yükleniyor...