Hakan'ın bedelsiz ayrıldığı Milan'dan menajer ve oyunculara tepki

Milan'ın yönetim kurulu başkanlığını yapan Ivan Gazidis, son dönemde menajerlerin ve oyuncuların kulüplere iyi davranmadığını öne sürdü.

NTV Spor 26.10.2021 - 20:16

İtalya Serie A ekiplerinden Milan'ın CEO'luğunu yapan Ivan Gazidis, yaptığı açıklamada menajerlerin ve onlara bağlı olarak oyuncuların kulüplere ihanet ettiğini iddia etti.

Oyuncuların artık serbest oyuncu olarak ayrılma konusunda kulüplere baskı yaptığını iddia eden Gazidis, eskiden bunun olmadığını söylerken, "Biz finansal açıdan daha düzgün adımlar atmayı denedikçe menajerler ve oyuncular sanki hiç COVID-19 olmamış gibi davranıyor." dedi.

TIKLAYIN: SERIE A'DA PUAN DURUMU

Bazı oyuncuların yeni sözleşmede talep ettikleri maaşın yüksekliği yüzünden serbest oyuncu olmak zorunda kaldığının altını çizen Gazidis, kulübün ekonomik sürekliliğini sağlayabilmek için bazı hataların da yapıldığını itiraf etti.

Milan'da geçtiğimiz sezon milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu bedelsiz bir şekilde Milan'ın en büyük rakibi Inter'e, genç kaleci Gianliugi Donnarumma ise yine bedelsiz olarak Fransa Ligue 1 ekibi Paris Saint-Germain'e transfer olmuştu. Kırmızı siyahlı ekipte bu sezon sonunda Franck Kessie ve Alessio Romagnoli'nin sözleşmesi sona erecek.

Sayfa Yükleniyor...