"Hakkın rahmetine kavuşana kadar başkanınızım"

TFF 1. Lig lideri Adana Demirspor şirketleşti. Şirketleşme haberini kulüp başkanı Murat Sancak, sosyal medya hesabından duyurdu. Sancak bir de ekledi, "Hakkın rahmetine kavuşana kadar başkanınızım."

NTV Spor 30.04.2021 - 19:23

Adana Demirspor, Süper Lig mücadelesi verirken; kulüp başkanı kulübün şirketleştidğini duyurdu. Sancak haberi, "Çok değerli Adana Demirspor taraftarı. Genel kurulda verdiğiniz yetkiyle, Adana Demirspor Yatırımlar A.Ş olarak, şirketleştik ve borsaya açma işlemleri hızla sürüyor. Gerçek anlamda halkın takımı olması için. Kendi ayakları üzerine duran ve kimseye muhtaç etmeden" ifadeleriyle duyurdu.

Şirketin altın hissesinin kendi adına kayıtlı olduğunu belirten Sancak, "Belki bazıları üzülecek ama hakkın rahmetine kavuşana kadar başkanınızım. Gitmek yok yola devam. Süreç içerisinde yüzde 90'nını halka arzetmiş olacağız. Şimdiden hazırlığınızı yapın hisse almak için. Allah yar ve yardımcınız olsun" açıklamasını yaptı.

Şirketleşmenin bugüne denk geldiğine ifadelerinde yer veren Murat Sancak son olarak, "Arkadaşlar bu şirketleşme bugüne denk geldi. Konsantrasyonumuzu bozmadan şampiyonluğa odaklanalım ve dua, sadaka, kurban kesmeye devam edelim. Bağımsız A.ş dernek yönetim kurulu ayrı şirket yönetim kurulu ayrı ve profesyonel bir şirket gibi yönetikecek. Yönetimiyle, icrasıyla,komisyonlarıyla hayırlı olsun. Ksacası artık Adanademirspor A.Ş diye anılacak şu anki olan tüm borcu (benim tarafımdan) ödenmiş borçsuz bir şekilde ve en uygun borsa değeriyle halka açmış olacaz" açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...