Halis Özkahya'ya tepkiler sürüyor: "Kural koyan bile bunu düşünmemiş"

Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantep FK - Kasımpaşa maçının ikinci yarısında 9 dakika uzatma verildi. Hakem mücadeleyi 90+5'te bitirince oyuncular soyunma odasına gitti. Hakemin uyarılmasından sonra hakem oyuncuları yeniden sahaya çağırdı. Skandal hatayı eski hakemler Bülent Yıldırım, Lale Orta ve Deniz Çoban değerlendirdi. Deniz Çoban, hakem Halis Özkahya'nın hatası için, "Bunu da gördük. Kural koyan bile bunu düşünmemiş" yorumunda bulundu.

NTV Spor 06.11.2021 - 00:41

Gaziantep FK ve Kasımpaşa maçında 90 dakikada +9 dakika duraklama eklendi. 90+2'de konuk ekipte Eysseric kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Kırmızı kartın ardından hakem Halis Özkahya 90+5. dakikada oyunu bitirdi.

Oyuncular soyunma odasının yolunu tuttu. Bazı oyuncular duşa girmişken, Özkahya, yardımcı hakemlerin uyarısıyla maçı erken bitirdiğini anlayarak kalan 4 dakikanın tamamlanması için takımları sahaya çağırdı. Bir süre takımlar sahada ısındıktan sonra karşılaşma kalan 4 dakikanın oynanması için hakem atışıyla yeniden başladı.

Yaşanan olayı eski hakem Bülent Yıldırım, Deniz Çoban ve Lale Orta, Trio programında değerlendirdi.

"HAKEM SKANDALI"

Hayatında şimdiye kadar böyle bir olay yaşamadığını söyleyen eski hakem Lale Orta, "Hakem olduğumdan beri hiç böyle bir şey yaşamadım. Zannediyorum dünya basınında ilgi uyandıracak. Ekranda izlerken herhalde 9 dakika yanlış gösterildi diye düşündüm. Hakem skandalı gerçekten. Yardımcı hakemin de karışmaz? Öbür yardımcı hakemin de mi karışmaz? Dördüncü hakemin de mi karışmaz? VAR da mı karışmaz? AVAR da mı karışmaz? Yani hiç kimse mi fark etmedi bunun az oynandığını." yorumunda bulundu.

TIKLAYIN > SPOR TARİHİNE GEÇEN HATA

"KURAL KOYAN BİLE BUNU DÜŞÜNMEMİŞ"

Deniz Çoban ise Süper Lig'de hakemlerin çok kolay yıpratıldığını söylerken maçta yapılan hatayı da değerlendirdi.

"Biz hakemlerimizi çok çabuk yıpratıyoruz" diyen Deniz Çoban, "Hakem 3 ayda çok fazla maç yönetiyor, hatıralar canlanıyor. Bunu da gördük. Kural koyan bile bunu düşünmemiş. Oyun kurallarına göre diyor ki maçı bitirip kendisi içeri girdikten sonra oyunu tekrar başlatma kararını değiştiremez." diye konuştu.

Bülent Yıldırım ise "Skandal bir maç bitirişi. Böyle bir şey görmedik." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...