Bolton'ın borçlarının detayları belli oluyor

Finansal krizle boğuşan İngiltere'nin köklü kulüplerinden Bolton Wanderers'ın borçlarının detayları belli olmaya başladı.

NTV Spor 12.07.2019 - 17:15

İngiltere 3. Lig (League One) ekiplerinden Bolton Wanderers, son yıllarda büyük bir finansal krizle karşı karşıya.

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre uzun yıllar Premier Lig’de mücadele ettikten sonra milyonlarca Pound tutarındaki borçları nedeniyle League One’a kadar düşen Bolton Wanderers’ın teminatlı ve teminatsız toplam 294 farklı kurumun alacaklı olduğu ifade ediliyor.

2,47 milyon Pound tutarında vergi borcu olan Bolton Wandereres, Bolton Meclisi’ne 1,75 milyon Pound, gaz ve elektrik şirketi Yu Enerji’ye 517 bin Pound borçlu durumda. 

Kulübün hemen ödemesi gereken toplam borcun ise 25 milyon Pound civarında olduğu belirtiliyor.

Hamur işi borcu!

Bolton'ın borçları arasında en dikkat çekeni ise kulüp stadının içinde bulunan Carr Pasties isimli hamur işi yemek yapan bir dükkana 6 bin Pound borcun olması.

Football Ventures şirketine satılması gündemde olan Bolton Wanderers için 24 milyon Pound civarında bir fiyat gündemde.

Geçtiğimiz haftalarda kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün 6'sı A takım, 8'i altyapıdan olmak üzere toplam 14 futbolcusu kaldığı dile getirilmişti.

145 yıllık tarihinde 4 kez FA Cup kazanma başarısı gösteren İngiliz kulübünde geçmişte Bülent Akın, Tuncay Şanlı, Jem Karacan gibi isimler forma giymişti. 

Sayfa Yükleniyor...