Hansi Flick 10 ayda damga vurdu

2019'un Kasım ayında Bayern Münih'i devralan Hansi Flick, 10 ayda üç kulvarda da zafere ulaştı. 55 yaşındaki Alman çalıştırıcı ilk teknik direktörlük deneyiminde 10 ayda damga vurdu.

NTV Spor

24.08.2020 - 08:12

Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi finalinde Paris Saint-Germain'i 1-0 mağlup ederek kupayı kaldırırken Alman ekibinin teknik direktörü Hansi Flick sezona damgasını vurdu.

2019-20 sezonuna Niko Kovac yönetiminde çıkan Bayern Münih, Kasım ayının başında Hırvat teknik adamla yollarını ayırdı. Kovac'ın yardımcılığını yapan Hansi Flick ile yoluna devam eden Bayern Münih, kısa süre içinde 55 yaşındaki teknik direktörle yeni sözleşme imzaladı.

Hansi Flick yönetiminde oynadığı futbolla dikkat çeken Bayern Münih, Bundesliga'da sezonu şampiyon tamamlarken Almanya Kupası'nda da zafere ulaştı. Son olarak Şampiyonlar Ligi'ni de müzesine götüren Bayern Münih, 10 aylık Flick döneminde 3 kulvarda da ipi göğüsledi.

Göreve geldiğinden bu yana 10 ay içinde sezona damgasını vuran Hansi Flick, Bayern Münih'in başında bu sezon çıktığı 36 resmi maçta 33 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi aldı.

Sayfa Yükleniyor...