Harry Kane'den NFL'e açık kapı

Tottenham'ın yıldızı Harry Kane, Amerikan Futbol Ligi NFL'de kicker (şut atan oyuncu) olarak görev alabileceğini söyledi.

NTV Spor 27.05.2022 - 14:49

Premier Lig'de sezonu Şampiyonlar Ligi potasında tamamlayan Tottenham'da Harry Kane, NBC'de yayımlanan The Tonight Show'a konuk oldu.

Yıldız golcü programda, "Eğer acil bir durum olursa ve seni NFL takımlarından birisi kicker olarak çağırırsa bu teklifi kabul eder miydin?" sorusuna "Sanırım. Güzel bir teklif ve bunu kabul ederdim." yanıtını verdi.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Kane 2019'da verdiği bir röportajda bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve şunları söylemişti, "NFL'de kicker pozisyonunda çok fazla teknik oyuncu var. Ayrıca serbest vuruşlar da maç içinde çok önemli olabiliyor. Hatta bazen ma. sonucunu bile belirliyor. Umarım bunu bir gün deneyimle şansım olur." ifadelerini kullanmıştı.

Harry Kane ayrıca, NFL'in efsanevi oyun kurucularından birisi olan Tom Brady hakkındaki bir belgeselden etkilendiğini ve kariyerine bu belgeselin çok fazla etkisi olduğunu söyledi, "Tottenham'dan önce kiralık olarak gönderildiğim takımlardan birindeydim. 18 yaşındaydım ve eğer burada da oynayamazsam, Tottenham'da nasıl oynayacağım diye düşünüyordum. Sonrasında Tom Brady ile ilgili bir belgeseli gördüm. O, tarihteki en iyi sporculardan biri. O belgesel, kariyerimde istediğim şeyleri yapabileceğime inanmamı sağladı."

Sayfa Yükleniyor...