"Hayalim Barcelona'yı çalıştırmak"

Barcelona'da ismi teknik direktörlük için geçen Xavi, kulüp sportif direktörü Eric Abidal'le görüştüğünü doğruladı. Takımın eski efsanesi, hayalinin Barcelona'yı çalıştırmak olduğunu söyledi. Katar basını ise Barcelona efsanesinin, Katalan ekibiyle 2.5 yıllık sözleşme imzalayacağını yazdı.

NTV Spor 12.01.2020 - 11:44

Barcelona'da teknik direktör Ernesto Valverde'nin yerine adı geçen Xavi, koltuk için istekli olduğunu açıkladı. İsmi görev için geçtikten sonra ilk kez konuşan Barcelona'nın eski orta sahası, "Bunu saklayamam. Barcelona'yı çalıştırmak benim hayalim" dedi.

Katar Kulübü Al-Sadd'ı çalıştıran ve takımının Katar Kupası'nda finale çıktığı maç sonrası soruları yanıtlayan Xavi, "Bunu herkes biliyor. Kalbimin derinliklerinde Barcelona'yı çalıştırıyorum; ancak şu anda Al Saad'a odaklandım" ifadelerini kullandım.

Barcelona Sportif Direktörü Eric Abidal ile görüştüğünü de açıklayan Xavi, "Abidal benim arkadaşım, onunla bir çok kez biraraya geldik. Barcelona'ya, Valverde'ye ve kulübüme saygılı davranmak zorundayım. Konuşmalarımızla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Burada görevimi yapıyorum. Şu anda finaldeyiz ve çok mutluyum. Al Sadd'ı çalıştırdığım için mutluyum" diye konuştu.

Barcelona konusunda yoğun soru gelmesi sonrası ise Xavi, "Bir şey söyleyemem. Al Sadd'a odaklandım. Benimle konuşmak için buraya geldiler ve bir çok şeyi tartışdık. Ousmane Dembele'yi kontrol için de geldiler. Bu kadar. Daha fazla şey söyleyemeyeceğim; üzgünüm" açıklamasını yaptı.

KATAR BASINI: XAVİ'DEN 2.5 YILLIK İMZA
Katar basınında ise Xavi'nin Barcelona'nın yeni teknik direktörü olacağı yazıldı. Xavi'nin Katalan ekibiyle 2.5 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtilirken; Valverde'nin görevine son verileceği kaydedildi. 17 yıl Barcelona formasını giyen Xavi, göreve getirildiği takdirde 4.5 yıl sonra Camp Nou'ya geri dönecek. 

Sayfa Yükleniyor...