"Hedefe bir adım daha yaklaştık"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, 2-0 kazandıkları Gençlerbirliği maçını değerlendirirken, "Maçı hak ettik, kazandığımıç için mutluyuz. Hedefe bir adım daha yaklaştık" dedi.

NTV Spor 08.02.2020 - 20:11

Maçı değerlendirmesi istenen Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, "Maçın ilk 20 dakikası beklediğimiz ve istediğimiz oyunumuz sahada yoktuk. Rakibi karşılamada, top bize geçtikten sonraki dönem biraz eksik kaldık. Oyun coşkumuz, hızımız biraz yavaştı. Sonrasında sistem değişikliği yaptık ve oyun istediğimiz tarza geldi. İlk 20 dakikada bireysel hatalardan rakibe pozisyonlar verdik. 2. yarı itibariyle pozisyonlara giren bizdik. Maçı hak ettik, kazandığımız için mutluyuz." dedi.  

Guilherme'nin 2. yarı çıkıp yerine Abdülkadir Parmak'ın girmesinin sorulması üzerine Trabzonspor'un teknik patronu, "Maç içerisinde düşündüklerimiz bazen oluyor, bazen olmuyor. Bazen oyun foırmatı bazen oyuncuların kendisiyle ilgili oluyor. Sonuç itibariyle birileri girip birileri çıkıyor. Bizim işimiz sahada onlara görev vermek. Onların işi de görevlerini en iyi şekilde yapmak. Hedefe bir adım daha yaklaştık, bu şekilde devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Takımın en etkili isimlerinden Alexander Sörloth'un kırmızı kart görmesini de değerlendiren Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, "Oyuncularımızın biraz daha sahada kalmak için direnmeleri gerekiyor. Sörloth'un pozisyonuun öncesinde  Alexander Sörloth'a tekme var. Hakem onu verseydi buralara gelmeyecekti. Ondan sonra böyle bir reaksiyon verdi ve atıldı. Bizim işimiz zor, rakipler bize karşı bunları yapacaklar. Bizi yıldırmak için mücadele edecekler. Sahada Trabzonspor olarak dik durmamız gerekiyor. Sinirlenmeden hedefe odaklanmış bir şekilde devam etmek istiyoruz" sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı. 

Sayfa Yükleniyor...