"Hediye vermiş gibi hissediyorum"

Süper Lig'in ilk hafta maçında Galatasaray'a deplasmanda 4-1 yenilen Kayserispor'un teknik direktörü Marius Sumudica, kendilerinden çok daha etkili bir rakibe karşı mücadele verdiklerini söyledi.

NTV Spor 15.08.2017 - 00:49

Rumen teknik adam "Galatasaray'ın iyi oynayıp, kazandığı bir maç. Fazla söze de gerek yok. Çok iyi oynadılar. Ön tarafta çok hızlılar. Bizden çok hızlı oldukları kesin. 30-40 bin kişinin desteğiyle daha da kolay oldu. Baskıyı da artırdılar. İyi maç bekliyordum ama kendimi Galatasaray'a 3 puanı hediye vermiş gibi hissediyorum. 15 yeni oyuncumuz var. Her zaman da Galatasaray gibi bir rakiple oynamayacağız. 1-1 olunca ümitlendim ama hatadan gol yedik. Üzgünüm. Galatasaray'a başarılar diliyorum. Kişisel olarak çok büyük hatalar yaptık. Hafta boyunca inceleyeceğiz. Herkese bunun ufak bir iş kazası olduğunu göstereceğiz. Elimde sihirli değnek yok. Gerçek Kayserispor'u na zaman göstereceğimizi bilmiyorum" dedi.

Müsabakanın ardından gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Marius Sumudica, "Kimseyi suçlamak istemiyorum ancak şu anda maç hakkındaki görüşlerimi söylemek biraz zor. Fiziksel anlamda bizden çok daha iyi bir takıma karşı oynadık." dedi.

UEFA Avrupa Ligi maçlarındaki analizlerinden çok daha farklı bir Galatasaray'la karşılaştıklarını aktaran Sumudica, "Rakibimiz çok güçlüydü. Biz de önemli hatalar yaptık. Bu hataları anlamak gerçekten zor. Bunun küçük bir iş kazası olduğunu düşünmek istiyorum." diye konuştu.

Galatasaray maçı öncesi, "Komandolar gibi çıkıp, onları öldürüp geri geleceğiz." şeklinde sözleri olduğunun hatırlatılması üzerine Rumen çalıştırıcı, "Galatasaray'ın silahları bizden daha etkiliydi. Biz oklarla geldik, onlarda ise tüfekler vardı. 'Komando gibi çıkacağız' derken, benzetme yapmıştım. Bugün biz komando olamadık ama rakibimiz oldu." ifadelerini kullandı.

Sumudica, A Milli Takım'ın başına getirilen Mircea Lucescu'nun babası gibi olduğunu dile getirirken, yeni görevinde kendisine başarı dileklerinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...