Fikret Orman: “Hem şampiyon olacağız hem de UEFA kupası’nı kazanacağız”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bir sponsorluk anlaşması için düzenlenen basın toplantısında iddialı konuştu, "Hem şampiyon olacağız hem de UEFA Kupası'nı kazanacağız."

NTV Spor 29.03.2017 - 15:27 | Son Güncelleme: 29.03.2017 - 17:49

Olympique Lyon ile oynayacakları maç için Fransız ekibinin 17 bin kişilik yer ayırdığını söyleyen Fikret Orman, "1 saatte satılınca Lyon satışları durdurmuş. 58 bini de doldururduk ama 25 binde kalacağız. Benim açımdan çok hoş bir şey. Şunu iftiharla söyleyebilirim ki; Lyon bizle değil de komşu bir ülkenin takımıyla maç yapsaydı bu kadar sürede bu kadar insanı oraya toparlayamazsdı. Bu bizim insanımızın futbola, Beşiktaş’a olan düşkünlüğünü çok pekiştirecek bir şey. Bu vesileyle oraya gidecek taraftarlarımıza da bir tavsiye de bulunmak istiyorum. Hepimiz Beşiktaş’ı ve ülkemizi temsil ediyoruz. Orada ülkemizi ve Beşiktaş’ımaza yakışır şekilde hareket etmemizi, taşkınlıklardan uzak durmamızı ve takımımızı desteklesinler" dedi. 

"HEM UEFA HEM DE LİG ŞAMPİYONLUĞUNU İSTİYORUZ"
Daha önce Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e yöneltilen soru Fikret Orman'a da soruldu. "Tercih hakkınız olsaydı, UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu mu yoksa Türkiye’de 4. Yıldızı mı tercih ederdiniz?” sorusunu Fikret Orman, iddialı sözlerle yanıtladı ve şöyle konuştu, "İstedikçe Allah verir. Biz hepsini istiyoruz. UEFA’yı da lig şampiyonluğunu da istiyoruz. Tercihim yok. Bizim işimiz Beşiktaşlıları, sporseverleri mutlu etmek. Allah nasip etsin. Külüpteki sporcuların hepsi pırlanta gibi oyucnular. Çalışıyorlar, formalarını terletiyorlar. Allah nasip ederse ikisini de alacağız."

Üst üste gelen sponsorluklarla ilgili konuşan Orman; “İşinizi iyi yaptığınız sürece, sponsor ilgileri de artıyor. Başkan olarak bunlarla ilgileniyorum. Bizimle işbirliği yapan kurumlar mutlu oluyorlar. Beşiktaş markasıyla birarada bulunmasından dolayı onlar da mutlular. Bir sponsorun böyle düşünmesi de bizim gururumuz. Sponsorlorla iyi ve hep kazan kazana dayalı bir ilişkimiz var. Geldiğimiz günden bugün geceyle gündüz arasında bir fark var. Ama yeterli mi, değil.” ifadelerini kullandı. 

YABANCI OYUNCU KONUSUNDA ORTADA BİR DEĞİŞİKLİK YOK"
Yabancı oyuncu sayısının düşürülmesi yönünde son günlerde kamuoyunda oluşan tartışmaları da değerlendiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Ortada bir değişiklik yok. Tartışılıyor. Benim o günlerde bu yabancı serbestliğinin artmasıyla ilgili kayıtlarda söylediğim sözler vardır. 'Bundan en az zararı biz, en büyük zararı başka kulüpler görür' dedim. 'Transfer yapmak için transfer yapılır ve zararlar edilir, biz kendi rotamızda gideriz.' Demiştim. Geldiğimiz noktada zıt düşünen kulüpler var. Beşiktaş’ın önü yabancı ve Türk serbestliğiyle aşılmaz. Biz karakterli sporcu ve oyuncularla doğru işler yapma gayretindeyiz. Yabancıya yaş sınırlaması var, yerliye yok. Fatih Hoca’mız da açıkladı. Kulüpler Birliği Başkanı da niyetlerini anlattı. Ortada bir tartışma yok. Planlamalar doğru analiz edilerek yapılmalı. Karardan dönülmemesi lazım." sözleriyle konuyla ilgili kulübün görüşlerini dile getirdi. 

"MAÇ BAŞLADIKTAN SONRA KURAL DEĞİŞMEZ"
Külüplerin işini doğru yaptığı sürece her sistemde başarılı olacağını savunan Fikret Orman; "Bir kulüp işini doğru yaptığı sürece her sistemde doğru yapabilir. Şu anda biz buna adapte olduk. Başka bir kurala da adapte oluruz. Maç başladıktan sonra kural değişmez. Her şeyin kendi içinde doğruları var. Mesele, senin işini doğru yapman." diye konuştu. 

HARDLINE, KULÜBÜN SPONSORU OLDUToplantıda Hardline'ın kulübün bünyesinde faaliyet gösteren tüm branşlara gerçekleştirdiği iki yıllık sponsorluk anlaşmasının tanıtımı da yapıldı.

Fikret Orman'ın yanı sıra toplantıya Hardline Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Taşhan ve futbolcular Atınç Nukan ile Marcelo Guedes katıldı.

Başkan Orman, "Kulübümüz birçok sponsorluk yapıyor. Biri de Hardline, bizim enerji sponsorumuz. Enerji içeceği, bize inşallah UEFA Kupası'nı getirir. İşinizi iyi yaptığınız sürece ilgi de artıyor." diye konuştu.

Sponsorluğun çapının çok önemli olmadığını anlatan Orman, "İş birliği yapan kurumlar da mutlu oluyor. Kemal bey bu sene bunları bedavaya verdi ama seneye para verecek." şeklinde esprili ifadeler kullandı.

Hardline Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Taşhan ise Beşiktaş ile iş birliği yapmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Böyle bir markayla şampiyonluklara beraber imza atmayı umuyoruz. Çok güzel günler göreceğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

 

Sayfa Yükleniyor...