Hep bu vuruşa çalışıyor!

Fenerbahçeli Alper Potuk, Başakşehir'e attığı nefis golü Albino Alanyaspor karşısında da atacaktı ama buna direk engel oldu... Genç futbolcu bu vuruşu nasıl çalıştığını anlattı...

NTV Spor 16.01.2015 - 16:52

Fenerbahçe'nin yıldızı parlayan oyuncusu Alper Potuk, Başakşehir maçında attığı nefis golü, Albino Alanyaspor karşısında da denemiş ama bu kez direğe takılmıştı. Genç futbolcu, Türk futbolseveririnin hafızasına Tanju Çolak'ın 5-0'lık Galatasaray-Neuchatel maçında attığı golle kazınan ayak içi vuruşu nasıl geliştirdiğini anlattı.
 

 
Alper, Antalya'da düzenlediği basın toplantısında, Başakşehir maçında ağlarla buluşan, Albino Alanyaspor karşısında ise direkte patlayan vuruşunu, antrenmanlardan sonra sürekli çalışarak geliştirdiğini söyledi.
 
Özellikle Fenerbahçe'ye geldikten sonra bireysel antrenmanları çoğalttığını ifade eden Alper, takımdaki forma rekabeti ve oyuncu kalitesinin bunu gerektirdiğini söyledi.

"Burası büyük bir camia, sürekli kendinizi geliştirmelisiniz" diyen Alper, idmandan sonra şut çalışması yaptığını dile getirdi. Bunların bazılarında İsmail Kartal'ın da kendisine eşlik ettiğini söyleyen genç  oyuncu, zaman zaman da antrenman sonrası takım arkadaşlarıyla şut yarışmaları yaptıklarını belirtti. Başakşehir maçında filelerle, Alanyaspor maçında ise direkle buluşan şık vuruşlarını bu çalışmalarda geliştirdiğini söyleyen Alper, "O plaseyi Başakşehir'den daha 1 hafta önce İsmail Hoca ile çalışmıştık. Dün de yaptım aynı vuruşu. Çalışmalarımın meyvesini alıyorum" dedi.
 
Ligin ikinci yarısı hakkında da konuşan Alper, "İkinci yarıda bıraktığımız yerden devam etmek için çok çalışıyoruz. bu yılın farkı, sene sonunda 4. yıldızın olması. Adımızı tarihe yazdırmak istiyoruz ve onun için çok çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Alper, adı Fenerbahçe ile anılan Eskişepinsporlu eski takım arkadaşı Erkan Zengin hakkındaki soruya ise "Erkan ağabeyle görüşüyoruz, aramız iyi. Transfer daha netleşmedi, konuşmak dogğru olur mu bilmiyorum. Zaten kameralara söylemiş Fenerbahçe'de oynamak istediğini" diye yanıt verdi.
 
Alper, bir baszın mensubunun "Fenerbahçe'de oynadığın mevkiden memnun musun? Sev nerede oynamayı tercih ederdin?" şeklindeki sorusuna ise "Mevki farkeder mi sorusunu çok alıyorum ama Fenerbahçe'de oynuyoruz. Önemli olan takıma girmek. Sağ olur, sol olur; ben sahada yerimi almak istiyorum ve şu an oynadığım mevkiden memnunum" şeklinde yanıt verdi.

 

Sayfa Yükleniyor...