"Her maç final ve her maçımızı kazanacağız"

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, 3-1 kazandıkları Osmanlıspor maçı sonrası iddialı açıklamalar yaptı.

NTV Spor 19.08.2017 - 00:29 | Son Güncelleme: 20.08.2017 - 00:37

Maçı değerlendiren Ergün, "Rakibe her zaman baskı yapan bir takım var. 3 olunca takım rölantiye aldı. Sonradan katılan arkadaşlarımız tam hazır değiller. Çok çabuk bir şekilde takımda kendilerine yer buldular. Birazcık frene bastık. Ama genel olarak takımın isteğinden arzusundan gollerden mutluyuz" dedi.

"Siz de böyle bir Galatasaray bekliyo muydunuz?" sorusuna ise Cenk Ergün, "Herhalde en az şaşıran bizleriz. Bizim beklediğimiz takım buydu. Teknik heyetin onayı ve isteğiyle bu takımı kurabilmek için çok büyük çalışma yaptık. Arkadaşlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Haklarını yemeyelim. Muslera, Serdar, Tolga, Martin, Selçuk, Eren, Sinan daha önce gösterdikleri performansın üstünde oynuyorlar. Saha da da oynamaktan keyif alıyorlar. Bize de tribünlere de keyif veriyorlar. Rakibini oynatmamaya çalışan bir takım var. Haftalar geçtikçe, fizik kalite de yükseldikçe daha iyi bir Galatasaray olacak." diye konuştu.

Östersunds maçının hatırlatılması üzerine Cenk Ergün, "Futbolda geçmiş yok. Keşkelerle ahlarla vahlarla konuşmak yersiz. Şu anda lige konsantreyiz. 34 dedik, 33 dedik, şimdi 32 tane finalimiz var. Her maç final ve her maçı kazanacağız." ifadelerini kullandı.

Asamoah ve Arda Turan'ın transferleri konusunda ise Cenk Ergün fazla gelişme olmadığını kaydederken, "Transferlelye ilgili en son konuştuğumuzdan bu yana çok fazla gelişme yok. Çok fazla konuşmayalım, beklenti yaratmayalım" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...