"Herkes Maradona"

Milli Takım, İzlanda maçının hazırlıklarını İskoçya'da sürdürürken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den oyuncularına esprili bir uyarı geldi. Terim "Herkes Maradona" sözleri ile eleştiride bulundu.

NTV Spor 06.09.2014 - 00:32

        TÜRKİYE İZLANDA'YI MERKEZDEN YIKACAK                  MİLLİ TAKIM'DA İKİ FİRE

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde 9 Eylül'de İzlanda ile karşılaşacak olan A Milli Takım, hazırlıklarına İskoçya'da devam ediyor.

İskoçya'nın Saint Andrews bölgesinde yapılan çalışmaya sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkartılan Semih Kaya katılmazken tedavileri süren Hakan Çalhanoğlu ve Mehmet Topal takımdan ayrı çalıştı.

Antrenmanın ilk kısmındaki pas çalışmasında Arda, Selçuk, Ömer, Caner, Olcan, Burak, Ozan, İsmail ve Gökhan'ın yer aldığı grubu takip eden Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, oyuncularının uzun süre paslaşamaması üzerine espiri bir şekilde uyararak "Herkes Maradona" ifadesini kullandı.

Taktik antrenmanı sık sık durduran Terim, oyuncularına İzlanda'nın kuvvetli yönleri ve zaafları hakkında bilgiler verdi.

Antrenmanın son bölümünde Selçuk ile Tarık Çamdal arasındaki mücadelede iki futbolcu da sakatlandı. Oyuncuların tedavileri saha içinde yapılırken durumlarının ciddi olmadığı öğrenildi.

Antrenmanı Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de takip etti.

Antrenman sonrası Terim, çalışmayı izleyen down sendromlu ve İskoçya'da yaşayan Melek Tolar ile kısa süre top oynadı.

Fatih Terim, takım otobüsüne bindiği sırada gazetecilerin İzlanda'daki aktif halde bulunan Bardar-Bunga yanardağının maçı etkileyip etkilemeyeceği sorusuna; "Yanardağ şu an aktif. Maça kadar ne olur bilmiyorum. Eğer olumsuz bir durum olursa ne yapılacağına UEFA karar verecektir. Biz zaten dışarda oynamaya alışığız" cevabını verdi.

 

Sayfa Yükleniyor...