"Hiçbir hakeme inanmıyorum"

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fraport TAV Antalyaspor, deplasmanda Demir Grup Sivasspor'u 1-0 yenerek yarı finale yükseldi.

NTV Spor 11.02.2021 - 21:07

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, mağlubiyeti hak edecek bir oyun oynamadıklarını belirterek, "Hiç beklemediğimiz bir anda bir penaltı pozisyonu oldu. İlk yarı zaten ortada geçen bir maçtı. Zaman zaman da bizim üstünlüğümüzde geçen bir maçtı. İkinci yarı da tamamen bizim üstünlüğümüzde geçen bir maçtı. Sonra bir kontrada penaltı oldu. Nasıl olduğunu da bilemiyoruz. Doğru mu yanlış mı? kalabalıktan dolayı göremedik. Ondan sonra her türlü riski göze aldık. Özellikle son 20 dakika gerçekten iyi oynadık. kanatlardan, ortadan geldik,. her yerden geldik. Maalesef son vuruşları yapamadık. Bir tane vurduk çok iyi o da direkten döndü. Üzgünüz. Böyle bir oyunun karşılığı bu olmaması gerekiyordu. Yapacak bir şey yok. Artık önümüzde kocaman bir lig bizi bekliyor. Zaten oyuncularımız çok büyük süreçten geçiyorlar. Çok maç oynadık. Başakşehir ile biz 30'un üzerinde maç oynadık diğer takımlara göre. Burada sakatlıklar, sıkıntılar, bıkkınlıklar, yorgunluk olması gayet normal. 7-8 oyuncu arkadaşımızdan maalesef yararlanamadık. Maçı kazanmak için ne gerekiyorsa çoğu şeyi yaptık. Maalesef bugün son paslarımıza dikkat edemediğimiz için maçı mağlubiyetle bitirdik" dedi.

"HİÇBİR HAKEME İNANMIYORUM"

Çalımbay, maç sonu hakemle diyaloğu hakkında ise "Hocam dedim, bilerek mi yapıyorsunuz. Kaleciyi bi kadar oynattırıyorsunuz.. Oynamıyor bekletiyorsunuz dedim. Ondan sonra da 5 dakika gösteriyorlar. Bunları söyledim, başka hiç bir şey söylemedim. Ben zaten Göztepe maçından sonra karar aldım. Hiç bir hakeme inanmıyorum. Artık hiç bir hakemin işine karışmam. Zaten VAR'dan bizim hiç bir şansımız yok. Alanya'da bile ikinci golümüz bariz bir gol ama vermiyor VAR. VAR'dan geri dönüyor. Burada ben VAR'a gittiklerine bile inanmıyorum. VAR'a gittiler mi gitmediler mi ne olduğunu bile bilmiyorum. Bunun için orayla benim bağlandım yok. Hakemlerle VAR'la hiç bir beklentim yok oralardan. Ben sadece hakem arkadaşa bilerek mi yapıyorsunuz dedim, kalecinin bu kadar oynamasına izin veriyorsunuz edim. Onun dışında bir şey söylemedim" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...