Hikmet Karaman'dan Obradovic'li yanıt!

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 2-1 kazandıkları Osmanlıspor maçını yorumladı ve ligde kalmak için yapılması gerekenler için de Obradovic'i referans gösterdi, "Obradovic güzel dedi, savaşmadan maç kazanılmaz."

NTV Spor

28.05.2017 - 19:04

Osmanlıspor maçını değerlendiren Hikmet Karaman şu ifadeleri kullandı, "90 dakikada yaşadıklarım çok farklı. Sadece duygu anlamında değil, futbol olarak da çok farklı. Biz oyunularımıza "Bursaspor'u düşünmeden 2 maçımızı kazanalım, puanımızı 36 yapalım, düşersek de 'düştü' desinler. 'Bu kadro, bu puanı yapıyorsa herkes alkışlayacak' dedim. Başkanımıza da söyledim. Kadromuzun yapısı belli. Biz yaptık bu kadroyu. Teferruatlara, parantez içlerine girmiyorum. Çalışarak, genç oyunculara da yer vererek devam ettik. Son 2 haftaya geldiğinde yüzde 70 düşme potasındaki takım bizdik.

Maçın ilk 5 dakikasında iyiydik. Sonraki 30 dakikalık bölümde farklı mağlup duruma düşebilirdik. Bizim de son pası atamadığımız anlar vardı. Osmanlı, Avrupa kupalarında müthiş oynadı. Bu maçta da gördük, her şeylerini Avrupa kupalarında vermişler. Ligde formalite maçları oynuyorlar. İyi de mücadele ediyorlar. Maçın 1-1'lik bölümünde inanılmaz bir savaş, hakeme itiraz, baskı... Bizi çok sıkıştırdılar. Çatır çatır bir maç oynanıyordu. 1-1 oldu. 2-1 oldu. İsmail sakatlandı çıktı. Normal takımdan 6 eksikle buraya geldik. Bu kez 2-1'den sonra kulaklar diğer tarafta."

Kümede kalma şanslarını son haftaya taşıdıklarını vurgulayan Hikmet Karaman, "Şansımızı devam ettiriyoruz. Bursaspor maçı 2-1 gelince umudumuz yüzde 50-60'lara getirdik. Oynanacak ve kazanılacak bir maç var. 2. yarı daha disiplinli oynadık. Penaltı da kaçırdık. Ama galibiyeti hakettik. Futbolda düşenler kalkanlar olacak. Önemli olan buraya gelinceye kadar neler yaptığımızdı. Asıl konuşulması gerekenler şimdi konuşulmalı. Söyleyeceğim çok şeyler var. Lig bitsin ondan sonra." ifadelerini kullandı.

"OBRADOVIC GÜZEL DEDİ SAVAŞMADAN MAÇ KAZANILMAZ"
Son haftayı da değerlendiren Hikmet Karaman, "Bizim Alanya maçımız da zor. Bursa, Trabzon'a geliyor. Bursa bu hafta bize göre daha avantajlıydı. Biz deplasmanda oynuyorduk. Şimdi roller değişti. Biz, kazanırsak; şimdi onların beraberliği de yetiyor. Biz önce iyi mücadele edeceğiz. Savaşacağız. Maçın sonucuna bakacağız. İyi oynamadan maç kazanamıyorsun. Obdadovic güzel dedi, 'Savaşmadan maç kazanılmaz.' Bazen başkanlar yöneticiler, 'Bu maçı kazanacağız' diyorlar. Neyle kazanacaksın? Nasıl kazanacaksın? Maçı savaşarak, takım ruhu olmadan, savaşmadan kazanma şansın sıfır. Biz buna yapmamız lazım. Sonucu Allahüu teala bilir" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...