Hikmet Karaman ile yollar ayrıldı

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında Sırbistan temsilcisi FK Vojvodina'ya 3-0 yenilerek elenen Bursaspor'da, Teknik Direktör Hikmet Karaman ile yollar ayrıldı. Yeşil beyazlı yönetimin Mehmet Özdilek ile mukavele imzalaması bekleniyor.

NTV Spor 09.08.2013 - 14:15

Bursaspor'da  Hikmet Karaman dönemi sona erdi. Yeşil beyazlı yönetim tecrübeli teknik adamla yolların ayrıldığını duyurdu.

Bursaspor'un UEFA  Avrupa Ligi 3'ncü ön eleme turunda sahasında Sırbistan temsilcisi Vojvodina'ya 3-0 yenilerek elenmesi Bursa'da büyük üzüntüye ve tepkiye neden oldu.

Bursaspor'un yediği üçüncü gol sonrasında taraftarların protestosu nedeniyle Atatürk Stadı'nı erken terk etmek zorunda kalan Bursaspor yönetim kurulu üyeleri, Özlüce Tesisleri'ne giderek kulüp binasında 02.00'ye kadar süren toplantı yaptı.

Maç sonrası İstanbul'a giden Hikmet Karaman ile telefon görüşmesi yapan Bursaspor yönetim kurulu üyeleri  son durumu görüşmek için teknik direktörle bir araya gelme kararı aldı. Ancak basın toplantısıyla açıklanacak ayrılma kararı önceden duyuldu.

Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Rıdvan Şen, yaptığı açıklamada teknik direktör Hikmet Karaman ile toplantı beklediklerini ancak yüzyüze görüşmeden sonra bu sonucun ortaya çıktığını söyledi.

Şen, "toplantıda karşılıklı görüşecektik. Kendisi basın açıklaması yapacağını söylemişti. Bursaspor'a yakışır şekilde beraber açıklama yapmak istemiştik ama olmadı" diye konuştu.

İkinci başkan Şen, teknik direktör arayışına başladıklarını da sözlerine ekledi. Hikmet Karaman'ın sözleşmenin fesh edilmesinin ardından Mehmet Özdilek ile mukavele imzalanması bekleniyor.

RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
Bursaspor'un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,

"Yönetim Kurulumuz, yapmış olduğu toplantı sonrasında Teknik Direktör Sn.Hikmet Karaman ve ekibi ile yollarını ayırma kararı almıştır. Sayın Karaman ve ekibine bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz."

Sayfa Yükleniyor...