Hollanda tarihine geçen gol

Hollanda, Türkiye karşısında 55. saniyede 1-0 öne geçerken; bu gol, Portakalların Dünya Kupası Elemeleri'nde attığı en erken ikinci gol oldu.

NTV Spor 07.09.2021 - 22:08 | Son Güncelleme: 07.09.2021 - 23:30

Hollanda'nın Davy Klaassen'le Türkiye karşısında bulduğu gol, Dünya Kupası Elemeleri'nde Cocu'nun 2005'te Romanya'ya 39. saniyede attığı golden bu yana Hollanda'nın Dünya Kupası Elemeleri'ndeki en erken golü oldu.

Bu gol aynı zamanda Memphis Depay'ın Mart 2019'da 50. saniyede Belarus'a attığı golden bu yana Hollanda'nın en erken golü oldu. 

Önceki 8 maçta sadece 1 gol atan Klaassen, son üç maçta 2 kez ağları havalandırdı. Hollanda'nın Karadağ'ı 4-0 yendiği maçı boş geçen Klaassen, Norveç ile 1-1 biten maçta da ağları havalandırmıştı. 

Hollanda 80'de Guus Til'in golüyle 5-0'ı buldu. Opta verilerine göre, Şenol Güneş yönetiminde Türkiye Milli Takımı'na bir maçta beş gol atan ilk takım Hollanda oldu.

MEMPHIS JOHAN CRUYTT VE ABE LENSTRA'YI YAKALADI
Memphis Depay, Hollanda'nın Türkiye karşısındaki ikinci, üçüncü ve dördüncü gollerini atıp hat-trick yaparken; milli takım formasıyla 33. golünü attı. Depay, Hollanda efsanesi Johan Cruyff ile birlikte Abe Lenstra'yı yakaladı ve milli formayla en çok gol atan oyuncular sıralamasıanda 8. sıraya yükseldi.

Hollanda formasıyla kariyerinde ilk hat-trick'ini yapan Memphis Depay, Luis Oliveira'dan (Nisan 1997) bu yana Türkiye'ye karşı bir resmi maçta üçleme gerçekleştiren ilk oyuncu oldu.

Sayfa Yükleniyor...