"Hollanda'yı Euro 2012'de iyi analiz ettik"

2014 Dünya Kupası Eleme Grubu’nda Türkiye ile aynı grupta yer alan Hollanda’nın Euro 2012’de oynadığı maçlar, A Milli Futbol Takımı Antrenörü Okan Buruk tarafından analiz edildi. Buruk, Hollanda karşısında nasıl oynamaları gerektiğini açıkladı...

NTV Spor

14.06.2012 - 19:32

A Milli Futbol Takımı Antrenörü Okan Buruk, 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu'ndaki rakiplerinden Hollanda'yı iyi bir şekilde analiz ettiklerini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesine değerlendirmelerde bulunan Okan Buruk, Hollanda'nın 2012 Avrupa Şampiyonası'ndaki iki maçını da canlı olarak izlediğini belirtirken, "Hollanda ofansif açıdan çok etkili ve önemli silahlara sahip. Ancak takım savunmasında önemli hatalar yapabiliyorlar. Topa sahip olan, topu kendinde tutan takımlar, Hollanda karşısında başarılı olabilir" dedi.

Hollanda'nın son maçında yenildiği Almanya'nın çok oturmuş ve disiplinli bir takım olmasını da, rakiplerini değerlendirirken göz önünde tuttuklarını söyleyen Okan Buruk, "Özellikle son yurt dışı kampındaki performansıyla milli takımımızın aldığı övgüler bizleri çok memnun ediyor. Bizim gibi oynamak isteyen, geriden oyun kuran bir takım, Hollanda ile başa baş mücadele edecektir" ifadelerini kullandı.

Amaçlarının 2014 Dünya Kupası Eleme Grubu'nu Hollanda'nın önünde lider olarak bitirmek olduğunu vurgulayan Buruk, 2 yıl sonra Brezilya'da yapılacak organizasyonda yer almak istediklerini söyledi.

Buruk, elemelerdeki ilk maçlarını 7 Eylül'de Hollanda ile yapacaklarını hatırlatırken, 17 günlük kamp dönemlerinin çok olumlu sonuçlar doğurduğunu, bu önemli maç öncesi 5-6 günlük bir kamplarının daha olacağını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...