İbrahim Yazıcı tutuklandı

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

NTV Spor

17.06.2011 - 23:49

Bursaspor ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da bulunduğu 9 kişiden 4'ü tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma çerçevesinde, ''Suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, zimmet, resmi evrakta sahtecilik, soruşturma gizliliğini ihlal, güveni kötüye kullanma ve mal varlığını bildirmeme'' suçlarından gözaltına alınan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı, Bursaspor Kulübü Genel Müdürü Osman Nuri Biçer ve eski yönetici Başkan Osman Çelik, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Kararın ardından duruşma salonu çıkışında başkan İbrahim Yazıcı ve ikinci başkan Haluk Özkıyıcı rahatsızlandı. Yazıcı ve Özkıyıcı'ya sağlık ekipleri müdahale etti. Zanlılar resmi evrakta sahtekarlık, zimmetine para geçirme ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı Bursaspor kulübünü, 20 milyon lira zarara uğratmakla suçlanıyor.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Saltan, Öztürk Yazıcı ve kulüp muhasebecisi Sema Çavuşoğlu mahkemece, Avukat Jale Demir ile Bursaspor TV Genel Müdürü Mehmet Gerçeksi ise savcılıkça serbest bırakıldı.

ÖZTÜRK YAZICI SERBEST BIRAKILDI
Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Yazıcı, serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, soruşturma çerçevesinde  Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı, eski İkinci Başkan Osman Çelik ve Bursaspor Kulübü Genel Müdürü Osman Nuri Biçer'in tutuklanmasının  ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan yönetim kurulu üyesi Öztürk Yazıcı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YAZICI VE ÖZKIYICI RAHATSIZLANDI
Bu arada, tutuklama kararının ardından duruşma salonu çıkışında Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı rahatsızlandı. Yazıcı ve Özkıyıcı'ya sağlık ekipleri müdahale etti.

Öte yandan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da duruşma sürecini adliye sarayında takip etti.

Sayfa Yükleniyor...