Ibrahimovic ödülleri topladı

İtalyan futbol oscarları sahiplerini buldu. Milanlı Zlatan Ibrahimovic, 2011 yılında Serie A’nın en iyi oyuncusu ödülüne layık görüldü. Ibrahimovic, en iyi yabancı futbolcu ödülünün de sahibi oldu.

NTV Spor 24.01.2012 - 12:29

İtalyan futbol oscarları sahiplerini buldu. Milanlı Zlatan Ibrahimovic, 2011 yılında Serie A'nın en iyi oyuncusu ödülüne layık görüldü.

İtalyan futbol oscarlarına son şampiyon Milan damga vurdu. Geçen sezon Inter'in hakimiyetine son vererek, 7 yıl aradan sonra şampiyon olan Milan'ın golcüsü Zlatan Ibrahimovic, hem 2011 yılının en iyi futbolcusu hem de en iyi yabancı futbolcu ödüllerini evine götürdü.

Yılın en iyi teknik direktörü de, Milan'ı çalıştıran Massimiliano Allegri oldu. Yılın savunmacısı ödülü de, Thiago Silva sayesinde Milan'a gitti. Yılın kalecisi ödülüne, Udinese'nin file bekçisi Samir Handanovic layık görüldü.

Geçen sezon tüm beklentilerin üzerine çıkarak Şampiyonlar Ligi bileti almayı başaran Udinese ise yılın takımı seçildi. Ödül töreninde, futbolu bırakan Fabio Cannavaro ile sezon sonunda efsaneleştiği Juventus'tan ayrılmaya hazırlanan Alessandro Del Piero da, yaşam boyu başarı ödülü ile onurlandırıldı.

Sayfa Yükleniyor...