Galatasaray, Mauro Icardi'nin bonservisini alacak mı?

SON DAKİKA HABERİ: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Paris Saint Germain'den (PSG) kiralanan golcü oyuncu Mauro Icardi'nin bonservisinin alınıp alınmayacağıyla ilgili konuştu, "Galatasaray, uyum içerisinde olursa transferi de yapar" dedi.

NTV Spor 09.11.2022 - 12:53
Son Güncelleme: 09.11.2022 - 13:29
DHA

Sabah gazetesinin  düzenlediği Uluslararası Futbol Ekonomi Forumuna katılan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "İcardi'nin  durumuyla ilgili açıklama yaptı. "Icardi, dünya yıldızı bir futbolcu" diyen Özbek, "Galatasaray, Icardi transferini son derece başarılı yapmıştır. PSG, maaşının çok büyük bir kısmını ödüyor. Galatasaray'a maaş maliyeti 750 bin Euro. Takıma da çok hızlı uyum sağladı. Kulübünün satmak isteyeceğini düşünmüyorum. Galatasaray'ın sadece transfer etmek istemesi yeterli değil. Başarılı bir futbolcu. O günkü Galatasaray'ın ekonomik koşulları ve karşı satış isteği sonucunda, Galatasaray, uyum içerisinde olursa transferi de yapar" açıklamasını yaptı. 

Galatasaray için umutlu konuşan Dursun Özbek, "Dünya Kupası'ndan sonra bambaşka bir lig izleyeceğimizi düşünüyorum. Galatasaray'ın performansı da ikinci dönemde daha iyi olacaktır. Okan hoca, Galatasaray'a başarılar getirmiş bir futbolcuydu, şimdi de teknik adam olarak başarı için koşturan bir kardeşimiz. Taraftarlarımız, yapılan yorumları süzmesini iyi bilir. Biz gerçekçi yorumlarla ilgileniyoruz, diğerleriyle ilgilenmiyoruz. Galatasaray'ın Avrupa'da olmaması durumuna hiç kimse alışık değil" ifadelerini kullandı. 

Kulüp mali yapısıyla ilgili olarak ise Sarı Kırmızılılar'ın patronu, "Galatasaray'ın sahip olduğu gayrımenkulleri satsak, borçları kapatmıyor. Galatasaray'ın sahip olduğu gayrımenkullerı geliştirirsek, o zaman 30 senemizi garanti altına alacak fon yaratılıyor. Ben defalarca, dilim döndüğünce bunu anlatıyorum. G.Saray, yılda 400 milyon TL faiz ödüyor. Bir spor kulübü, senede 400 milyon faiz ödeyerek nereye kadar gidebilir. 7 sene daha var. Bu sene 400, seneye 450... Ben ne iş yapayım ki 400 milyon faiz ödeyeyim, transfer yapayım, ihtiyaçları karşılayayım" diye konuştu. 

"Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor aslında Türk sporuna hizmet etmek üzere faaliyet gösteriyor" diyen Özbek, " Galatasaray'ın evet futbol takımları var ama onun dışında 17 tane olimpik branşta hizmet veriyoruz. Satranca kadar var. 2 bine yakın sporcumuz var. Finansal yapıyı analiz ettiğimiz zaman, Galatasaray yüklendiği misyon çerçevesinde bu sporları terk edemez. Bu sporları Türkiye'ye getiren kurumdur. Bu sporun gelişmesi, büyümesi için devam edecek" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...